فارکساخبار فارکس

بازار فارکس امروز – پنج شنبه 9 آذر

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز پنج شنبه 9 آذر در بازار فارکس بدانید:

بازارهای مالی در معاملات اوایل پنجشنبه با احتیاط حرکت می کنند و سهام آسیایی نوسانات کمی را نشان دادند. داده‌های ناامیدکننده رسمی شاخص مدیران خرید چین (PMI)، همراه با نگرانی‌های جدید در مورد بازار املاک، تا حدی با خوش‌بینی نسبت به اقدامات محرک بالقوه در چین جبران شد.

شاخص PMI تولیدی چین در ماه نوامبر از 49.5 ماه قبل به 49.4 کاهش یافت، در حالی که PMI غیر تولیدی از 50.6 اکتبر به 50.2 کاهش یافت که پایین ترین میزان خود را از دسامبر 2022 نشان می دهد.

سرمایه گذاران همچنین با افزایش احتمال چرخش سیاست بالقوه توسط فدرال رزرو ایالات متحده (Fed) در سال آینده دست و پنجه نرم کردند. علیرغم رشد سریعتر از حد انتظار اقتصاد ایالات متحده در سه ماهه سوم، با تجدید نظر در تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم تا 5.2 درصد از 4.9 درصد اولیه، احتمال 49 درصد کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه مارس در بازارها وجود دارد.

جزئیات دفتر تحلیل اقتصادی (BEA) بر تجدید نظر در تورم PCE به 2.8 درصد به صورت سه ماهه در سه ماهه سوم از 2.9 درصد اولیه و تورم اصلی PCE از 2.4 درصد در سه ماهه سوم به 2.3 درصد کاهش یافت.

توجه بازار اکنون به سمت داده‌های شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی اصلی ایالات متحده (PCE) و سخنرانی‌های سیاست‌گذاران مختلف فدرال رزرو معطوف شده است که بینش‌هایی را در مورد چشم‌انداز نرخ بهره بانک مرکزی ارائه می‌دهد. معامله گران همچنان مراقب فعالیت های معاملاتی پایان ماه هستند و نوسانات احتمالی در بازار را پیش بینی می کنند.

شاخص دلار امریکا DXY

در آخرین به روز رسانی، شاخص دلار آمریکا شتاب بهبود خود را در حدود 102.80 حفظ می کند، که توسط افزایش متوسط بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به حدود 4.30٪ پشتیبانی می شود. معاملات آتی S&P 500 ایالات متحده 0.12 درصد افزایش یافت که نشان دهنده درجه ای از خوش بینی بازار است.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

اکثر ارزهای اصلی در محدوده‌های آشنا معامله می‌شوند، با حرکت قابل توجهی که در واحد پول استرالیا دیده می‌شود. دلار استرالیا (AUD) به دلیل خوش بینی پیرامون اقدامات محرک چین به طور قابل توجهی قوی است. علیرغم ناامیدکننده بودن داده های Capex استرالیا برای سه ماهه سوم، معامله گران استرالیایی همچنان خوش بین هستند. دلار نیوزیلند (NZD) نیز با حمایت از موضع تندروانه بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) در روز چهارشنبه در حال افزایش است. AUD/USD در حال آزمایش سطح 0.6650 است، در حالی که NZD/USD در حدود 0.6170 افزایش یافته است.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

ین ژاپن در حال حفظ رشد هفتگی خود در برابر دلار آمریکا است و USD/JPY در حالت تحکیم نزولی در حدود 147.00 قرار دارد. گمانه زنی ها مبنی بر اینکه بانک ژاپن (BoJ) ممکن است سیاست نرخ بهره منفی (NIRP) خود را در اوایل سال آینده پایان دهد، از ین حمایت می کند. با این حال، اظهارنظرهای ناخواسته از سوی تویواکی ناکامورا، عضو هیئت مدیره BoJ، ین را افزایش می دهد. ناکامورا روز پنجشنبه گفت که “ما برای اصلاح سیاست پولی آسان به زمان بیشتری نیاز داریم.”

یورو به دلار EUR/USD

یورو/دلار آمریکا زیر 1.1000 باقی مانده است، زیرا با فشار داده های تورم ضعیف تر آلمان و اسپانیا مواجه است. سرمایه گذاران منتظر داده های اولیه تورم منطقه یورو برای بینش در مورد تصمیمات آتی بانک مرکزی اروپا (ECB) در مورد نرخ بهره هستند. افزایش اندک دلار آمریکا نیز تلاش های صعودی این جفت را محدود می کند.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در نزدیکی 1.2700 قدرت نشان می دهد، که توسط نظرات تندروانه بانک انگلستان (BoE) حمایت می شود. انتظار می‌رود که مگان گرین، سیاست‌گذار بانک مرکزی، در دانشگاه لیدز سخنرانی کند، زیرا یکی از مخالفان تندرو در حمایت از افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره در آخرین جلسه بود.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا روند افزایشی پنج روزه خود را متوقف کرد و در اوایل اروپا حدود 2040 دلار معامله شد، در حالی که WTI در آستانه نشست مهم اوپک پلاس بالای 78 دلار باقی مانده است. بحث‌هایی در اوپک پلاس در مورد کاهش بالقوه عمیق‌تر عرضه جمعی وجود دارد و گمانه‌زنی‌ها حاکی از کاهش حدود یک میلیون بشکه‌ای در روز است.

نفت WTI
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس