بازار فارکس امروز – سه شنبه 7 آذر

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز سه شنبه 7 آذر در بازار فارکس بدانید:

آسیا روز سه‌شنبه، تحت تأثیر بسته شدن منفی وال‌استریت و افزایش نگرانی‌ها در مورد چین، یک روز دیگر از معاملات متفاوت را تجربه کرد. پس از توصیه به سهامداران عمده مبنی بر عدم فروش در روز دوشنبه، بورس پکن شاهد 6 درصد فروش بود که بر نگرانی‌های ناشی از مسائل جاری در بازار املاک چین افزود.

با ارزیابی دقیق چشم انداز نرخ بهره از سوی فدرال رزرو آمریکا (Fed) در آستانه انتشار داده های تورمی مهم هزینه های مصرف شخصی (PCE) این هفته، اعتماد سرمایه گذاران کم می شود.

با نزدیک شدن به معاملات اروپا، بهبودی جزئی در جو بازار وجود دارد که با افزایش اندک در معاملات آتی S&P 500 ایالات متحده نشان داده شده است. با کاهش بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به زیر سطح اصلی 4.40 درصد، سرمایه گذاران در بهبود طولانی بازار اوراق قرضه ایالات متحده اطمینان خاطر پیدا می کنند.

شاخص دلار امریکا DXY

این نشان می دهد که دلار آمریکا احتمالاً در معرض فشارهای همتایان اصلی خود باقی می ماند. با این حال، جهت گیری گرینبک می تواند تحت تاثیر اظهارات چندین سیاست گذار فدرال رزرو در جلسات آینده باشد. در آخرین به روز رسانی، شاخص دلار آمریکا در نزدیکی پایین ترین سطح سه ماهه جدید 103.07، که در اوایل جلسه آسیایی به آن رسیده بود، تثبیت می شود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

دلار آمریکا همچنان با فشار مواجه است، به ویژه ناشی از فروش مداوم جفت USD/JPY. ین ژاپن حرکت صعودی خود را در برابر دلار آمریکا حفظ می کند، که توسط داده های تورم مثبت از ژاپن تغذیه می شود، که نشان دهنده پیشرفت در دستیابی به هدف نرخ تورم 2.0٪ است. این موضوع منجر به گمانه زنی هایی شده است مبنی بر اینکه بانک ژاپن (BoJ) ممکن است در سال 2024 از موضع فوق الذکر خود دور شود.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

دلار استرالیا (AUD) و دلار نیوزلند (NZD) نزدیک به بالاترین حد چند ماهه در برابر دلار آمریکا ثابت نگه داشته اند. AUD/USD پشتیبانی بالای 0.6600 پیدا می کند، در حالی که NZD/USD در حدود 0.6100 قرار دارد.

با این حال، جفت دلار به دلار استرالیا در تلاش برای به دست آوردن کشش صعودی به دنبال داده‌های خرده‌فروشی ماهانه استرالیایی ضعیف است که نشان دهنده کاهش 0.2 درصدی در اکتبر در مقابل انتظارات برای افزایش 0.1 درصدی است. اظهارات محتاطانه میشل بولاک، رئیس بانک مرکزی استرالیا (RBA) که نیاز به احتیاط را در استفاده از نرخ‌ها برای کاهش تورم بدون افزایش بیکاری بیان می‌کند، بر دلار استرالیا تأثیر می‌گذارد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD پس از مواجهه با رد نزدیک به 1.0965، با سطح 1.0950 در معاملات اولیه اروپا دست و پنجه نرم می کند. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) در شهادت خود در برابر کمیته امور اقتصادی و پولی پارلمان اروپا، هشدار داد که “تورم اصلی ممکن است در ماه های آینده دوباره اندکی افزایش یابد.” لاگارد قرار است روز سه شنبه بار دیگر در کنفرانس گروه مشاوره گزارشگری مالی اروپا در بروکسل سخنرانی کند.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD بالای 1.2600 مانده است و بالاترین سطح دو ماهه 1.2644 در جلسه آسیایی را دوباره آزمایش می کند. پوند استرلینگ همچنان توسط تلاش‌های سیاستگذاران بانک مرکزی انگلستان (BoE) برای انتقال پیام «نرخ‌های بهره بالاتر برای مدت طولانی‌تر» حمایت می‌شود.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا در معاملات اولیه اروپا به بالاترین حد 6 ماهه 2018 دلاری رسیده است، در حالی که نفت خام WTI حدود 75 دلار در نوسان است. انتظارات کاهش بیشتر تولید نفت توسط اوپک و متحدانش (اوپک پلاس) روند نزولی WTI را محدود می کند. اوپک پلاس قرار است در 30 نوامبر برای تصمیم گیری در مورد ادامه کاهش تولید در سال آینده تشکیل جلسه دهد.

نفت WTI
تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس