اخبار فارکسفارکس

بازار فارکس امروز – پنج شنبه 2 آذر

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز پنج شنبه 2 آذر در بازار فارکس بدانید:

اوایل روز پنجشنبه، دلار آمریکا (USD) پس از دو روز متوالی عملکرد بهتر در برابر همتایان اصلی خود، با چالش هایی در جذب تقاضا مواجه شد. رویدادهای قابل توجه در دستور کار اقتصادی اروپا شامل انتشار PMI تولید و خدمات HCOB از آلمان و منطقه یورو، همراه با شاخص‌های PMI جهانی S&P برای بریتانیا است. بانک مرکزی اروپا قرار است از حساب های نشست سیاست گذاری اکتبر رونمایی کند. علاوه بر این، با توجه به تعطیلات روز شکرگزاری، هر دو بازار سهام و اوراق قرضه در ایالات متحده بسته خواهند بود که به طور بالقوه منجر به کاهش حجم معاملات در اواخر روز خواهد شد.

شاخص دلار امریکا DXY

داده های روز چهارشنبه ایالات متحده حاکی از کاهش در تعداد درخواست های اولیه مزایای بیکاری به 209,000 در هفته منتهی به 17 نوامبر است که از 233,000 در هفته قبل کاهش یافته است. پس از آن، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده افزایش اندکی را تجربه کرد و شاخص دلار آمریکا دومین روز متوالی خود را در محدوده مثبت به پایان رساند. در همین حال، شاخص‌های اولیه وال استریت افزایش‌های ملایمی را ثبت کردند و پتانسیل صعودی دلار را در طول جلسه آمریکا مهار کردند.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در استرالیا، فعالیت‌های تجاری بخش خصوصی در اوایل نوامبر با نرخی شتابان به انقباض ادامه داد و PMI مرکب جودو بانک از 47.6 در اکتبر به 46.4 کاهش یافت. علی‌رغم داده‌های بی‌نظیر PMI، جفت AUD/USD در جلسه آسیایی افزایش یافت و در زمان نوشتن 0.4 درصد افزایش در روز در 0.6570 داشت.

یورو به دلار EUR/USD

در حالی که یورو/دلار در روز چهارشنبه زیان نهایی را تجربه کرد، توانست در اوایل روز پنجشنبه به بالای 1.0900 بازگردد. یواخیم ناگل، رئیس بانک بوندس‌بانک، بر لزوم بالا نگه داشتن نرخ بهره برای دستیابی به هدف تورم تاکید کرد.

پوند به دلار GBP/USD

پس از یک برد سه روزه، GBP/USD پس از یک شکست کوتاه در روز چهارشنبه، بالای 1.2500 تثبیت شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در روز چهارشنبه افزایش قابل توجهی را ثبت کرد و پیش از ورود به مرحله تثبیت در جلسه آسیایی روز پنجشنبه، از 149.00 فراتر رفت. فعالان بازار به دقت شاخص ملی قیمت مصرف کننده ژاپن و داده های PMI بانک جیبون را در اوایل روز جمعه زیر نظر دارند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا در روز چهارشنبه نتوانست سطوح بالای 2000 دلار را حفظ کند و به دلیل افزایش بازده اوراق قرضه آمریکایی در ساعات معاملاتی آمریکا به زیر این آستانه عقب نشینی کرد. در صبح اروپا، XAU/USD افزایش اندکی را حفظ کرد اما زیر مرز 2000 دلار باقی ماند.

منبع: fxstreet.com
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس