تحلیل تکنیکال روزانه بازار – پنجشنبه 11 اسفند سال 1401

تحلیل تکنیکال روزانه

DXY

نرخ DXY در حال آزمایش اولین مقاومت ما در 104.59 است که یک مقاومت همپوشانی است. با برگشت از اینجا می توانید شاهد کاهش آن به اولین پشتیبانی ما در 103.74 باشید که با فیبوناچی اصلاحی 38.2٪ ما مطابقت دارد. شکستن این سطح می تواند شاهد افت بیشتر به حمایت دوم در 102.90 باشد که با اصلاح فیبوناچی 50% ما مطابقت دارد.

شایان ذکر است که قیمت اخیراً خط روند صعودی ما را شکسته است که نشان دهنده تغییر احتمالی حرکت از صعودی به نزولی است.

DXY
DXY

EUR/USD

قیمت EUR/USDدر حال آزمایش اولین پشتیبانی ما در 1.0629 است که با 23.6% اصلاح فیبوناچی مطابقت دارد – این اصلاح فیبوناچی به طور سنتی به عنوان اولین اصلاحی تلقی می شود که باید شکسته شود تا حرکت رو به بالا را آغاز کند. اگر قیمت از اینجا جهش کند، اولین مقاومتی که باید مراقب آن بود 1.0800 است.

اگر قیمت‌ها از اینجا کاهش می‌یافت، حمایت همپوشانی که ما به آن نگاه می‌کنیم به 1.0478 کاهش می‌یابد.

EUR/USD
EUR/USD

GBP/USD

قیمت GBP/USD در حال نزدیک شدن به یک خط مقاومت نزولی که نزدیک سطح حمایت اول ما در 1.1933 می باشد است. اگر قرار بود قیمت ها این حمایت اول را بشکنند، حمایت کلیدی بعدی که باید مراقب آن بود، نوسان پایین اخیر در 1.1840 است.

از نظر مقاومت، مقاومت میانی ما روی 1.2139 قرار دارد که یک مقاومت بالا دو نوسان است. شکستن این، همراه با خط روند مقاومت نزولی، می‌تواند باعث حرکت به سمت 1.2256 شود که اولین مقاومت ما است.

GBP/USD
GBP/USD

BTC/USD

قیمت BTC/USD در حدود مقاومت اول در 23813 که یک مقاومت همپوشانی است، شاهد کاهش قیمت های خط حمایت صعودی است. اگر قیمت‌ها از مقاومت اول عبور کنند، می‌توانیم شاهد یک رالی تا نوسان بالای مقاومت در 25185 باشیم.

با این حال، اگر قیمت‌ها خط حمایت صعودی را بشکنند، می‌توانیم شاهد کاهش به حمایت اول در 22715 باشیم که یک حمایت همپوشانی بلندمدت است.

BTC/USD
BTC/USD

ETH/USD

قیمت ETH/USD در حال آزمایش مقاومت همپوشانی میانی در 1668 است و در همان زمان توسط خط روند حمایتی صعودی ما به سمت بالا هدایت می شود. اگر قرار بود قیمت‌ها مقاومت میانی را بشکنند، می‌توانستیم شاهد یک فشار بیشتر تا مقاومت اول در 1717 باشیم.

با این حال، اگر قیمت‌ها خط حمایت صعودی را بشکنند، می‌توانیم شاهد افت تا 1561 باشیم که اولین حمایت ما است که همزمان با حمایت پایین نوسانی است. حرکت به سمت 1.2256 را آغاز کنید که اولین مقاومت ما است.

ETH/USD
ETH/USD

برای دنبال کردن تمام اخبار روز به بخش اخبار فارکس مراجعه نمایید

تجارت آفرین فارکس
علی قانعی
نویسندهعلی قانعی
سردبیر و نویسنده در سایت تجارت آفرین. متخصص بازار فارکس، سرمایه گذاری در بازارهای مالی بین المللی و معامله در فارکس و ارزهای دیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس