آیا حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده باعث بهبود پایدار قیمت طلا می شود؟

XAUUSD TJA GOLD

قیمت طلا در اوایل روز جمعه به بالاتر از 1820 دلار بهبود یافت، مشابه آنچه در معاملات روز پنجشنبه آسیا مشاهده شد. احساسات سرمایه گذاران محتاطانه خوش بینانه است زیرا آنها منتظر داده های مهم حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) از ایالات متحده هستند که برای اواخر روز برنامه ریزی شده است.

این بهبود قیمت طلا همزمان با دوره تثبیت شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از تجربه دو روز متوالی اصلاح از بالاترین سطح 11 ماهه است. عملکرد ضعیف دلار آمریکا را می توان به یک روحیه مثبت تر در جلسه آسیایی این جمعه نسبت داد، علی رغم تحولات متفاوت در بازار املاک چین.

شایان ذکر است، Sunac China Holdings Ltd. پس از کسب موافقت برای طرح بازسازی بدهی، شاهد افزایش سهام خود بود، در حالی که سهام گروه China Evergrande بیش از 10 درصد سقوط کرد و رشد شاخص‌های آسیایی را محدود کرد. با این حال، شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ در روز 2 درصد افزایش یافته است.

کاهش مداوم قیمت نفت و توقف در افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده باعث آرامش سرمایه گذاران شده است. با این حال، آنها از انجام گمانه زنی های جهت‌دار مهم بر روی قیمت طلا و دلار آمریکا با پیش‌بینی انتشار داده‌های بازار کار آمریکا خودداری می‌کنند.

اقتصاددانان انتظار دارند که اقتصاد ایالات متحده در ماه سپتامبر 170000 شغل ایجاد کند که نسبت به 180000 شغل در ماه آگوست کاهش اندکی دارد. انتظار می رود نرخ بیکاری در ماه سپتامبر کمی از 3.8 درصد به 3.7 درصد کاهش یابد، در حالی که میانگین درآمد ساعتی احتمالاً مطابق با دوره قبل 4.3 درصد نسبت به سال گذشته افزایش می یابد.

به دنبال افزایش کمتر از حد انتظار در رشد مشاغل خصوصی ایالات متحده، که توسط ADP در ماه سپتامبر 89000 گزارش شده است، نگرانی های دائمی در مورد شماره NFP سرفصل وجود دارد. یک گزارش ناامید کننده NFP می تواند انتظارات افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو ایالات متحده (Fed) را در مواجهه با آرام شدن بازار کار کاهش دهد.

در صورت گزارش نزولی NFP ایالات متحده، اصلاح دلار آمریکا می تواند شتاب بیشتری به همراه داشته باشد، همراه با کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، و از بهبود احتمالی قیمت طلا به سمت 1850 دلار و بالاتر حمایت کند. در مقابل، اگر داده‌های بازار کار ایالات متحده، از جمله تورم دستمزد، نشان دهد که فدرال رزرو ممکن است تا پایان سال نرخ بهره دیگری را افزایش دهد، دلار آمریکا می‌تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد، به طور بالقوه به قیمت طلا، که سودی ارائه نمی‌دهد.

بررسی فنی

از منظر فنی، حرکت بعدی قیمت طلا تا حد زیادی به نتیجه داده های NFP ایالات متحده بستگی دارد. تنظیمات فنی روزانه در کوتاه مدت متفاوت به نظر می رسد، با تأیید Bear Cross با شرایط فروش بیش از حد در شاخص قدرت نسبی (RSI) در تضاد است.

علاوه بر این، میانگین متحرک 100 روزانه (DMA) در روز چهارشنبه در بسته شدن روزانه از سطح 200 DMA از بالا عبور کرد و یک متقاطع نزولی را تأیید کرد.

اگر بهبود قیمت طلا ادامه یابد، خریداران مقاومت تبدیل به حمایت را در سطح 1850 دلار هدف قرار خواهند داد، مشروط بر اینکه مقاومت در حدود 1830 دلار شکسته شود. شتاب صعودی بیشتر می تواند شاهد به چالش کشیدن طلا تعهدات نزولی مشاهده شده در اوج های 1880 دلاری 28 و 29 سپتامبر باشد.

از سوی دیگر، برای اینکه فروشندگان طلا کنترل خود را به دست آورند، باید قیمت را به زیر سطح حمایت حیاتی در 1810 دلار برسانند که با پایین ترین سطح 8 مارس مطابقت دارد. شکستن آستانه 1800 دلار در را برای کاهش بیشتر باز می کند و به طور بالقوه به سطح روانی 1750 دلار می رسد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید