قیمت نقره در خلال جو محتاطانه بازار به بالای 32.00 دلار جهش کرد

اخبار نقره - XAG/USD

قیمت نقره (XAG/USD) رالی خود را افزایش داد و در ساعات اولیه معاملات اروپا در روز چهارشنبه به نزدیکی 32.25 دلار رسیده است. در بحبوحه رشد تقاضای صنعتی، فلز سفید برای چهارمین روز متوالی در محدوده مثبت معامله می شود. با این حال، سرمایه گذاران منتظر اطلاعات کلیدی ایالات متحده در این هفته برای انگیزه جدید هستند. همه نگاه ها به اعداد اولیه تولید ناخالص داخلی (GDP) ایالات متحده برای سه ماهه اول در روز پنجشنبه و شاخص قیمت اصلی هزینه های مصرف شخصی (PCE) در روز جمعه است.

بر اساس گزارش موسسه نقره، پیش‌بینی می‌شود که به دلیل تقاضای بخش فتوولتائیک، کل تقاضای صنعتی برای نقره با 9 درصد افزایش به 711 میلیون اونس برسد. علاوه بر این، تحلیلگران UBS کسری قابل توجهی را در بازار نقره پیش بینی می کنند و انتظار کمبود 215.3 میلیون اونس برای سال را دارند که نشان دهنده 17 درصد تقاضای جهانی است. این به نوبه خود ممکن است به صعود فلز سفید کمک کند.

علاوه بر این، افزایش تنش های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه ممکن است قیمت نقره را افزایش دهد. به گزارش بی‌بی‌سی، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، در بحبوحه محکومیت بین‌المللی حمله هوایی روز یکشنبه در رفح که منجر به کشته شدن دست‌کم ۴۵ نفر شد، قول داد به جنگ علیه حماس ادامه دهد.

از سوی دیگر، داده های اقتصادی قوی تر ایالات متحده و پیام های تندروانه فدرال رزرو (Fed) ممکن است برای فلز سفید افزایش بیشتری داشته باشد. روز سه‌شنبه، نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس، اظهار داشت که بانک مرکزی قبل از کاهش نرخ‌های بهره، باید منتظر پیشرفت قابل توجهی در مورد تورم باشد، و افزود که انتظار دارد در سال 2024 بیش از دو کاهش نرخ نداشته باشد. شایان ذکر است که نرخ‌های بهره بالا عموماً ریسک سرمایه‌گذاران را کاهش می‌دهد و کاهش تقاضا برای نقره را رقم می زند.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس