اخبار فارکس

گزارش طلا – در پی اظهارات تندروانه فدرال رزرو، قیمت طلا کاهش یافت

تحلیل تکنیکال طلا - XAUUSD gold

قیمت طلا (XAU/USD) در روز چهارشنبه در بحبوحه بازگشت اندک دلار آمریکا (USD) یک سری برد سه روزه را شکست. اظهارات تندروانه از سوی چندین مقام فدرال رزرو (Fed) و داده های اقتصادی قوی تر از حد انتظار آمریکا، انتظارات از کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه سپتامبر را کاهش داده است. این امر دلار را افزایش داده و بر قیمت طلا تأثیر گذاشته است. با این حال، تنش‌های ژئوپلیتیکی و عدم اطمینان همچنان می‌تواند تقاضا برای طلا را به عنوان یک دارایی امن افزایش دهد. علاوه بر این، رشد تقاضا از سوی بانک های مرکزی احتمالاً به حمایت از افزایش قیمت طلا در کوتاه مدت ادامه خواهد داد.

معامله گران طلا بر کتاب بژ فدرال رزرو و سخنرانی جان ویلیامز از فدرال رزرو در روز چهارشنبه تمرکز خواهند کرد. انتشار شاخص قیمت اصلی مصرف شخصی ایالات متحده (Core PCE) در روز جمعه بسیار مهم خواهد بود. برآورد می شود که این شاخص در آپریل نسبت به ماه قبل 0.3 درصد و نسبت به مدت مشابه سال قبل 2.8 درصد افزایش داشته باشد. هر گونه نشانه ای از تورم مداوم در ایالات متحده می تواند کاهش نرخ فدرال رزرو را به تعویق بیاندازد و به طور بالقوه فشار فروش را بر طلا اعمال کند، زیرا نرخ های بهره بالاتر هزینه فرصت نگهداری دارایی های بدون بازده مانند طلا را افزایش می دهد.

سرخط خبرهای طلا

به گزارش بی‌بی‌سی، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در بحبوحه محکومیت بین‌المللی حمله هوایی روز یکشنبه که منجر به کشته شدن دست‌کم ۴۵ نفر غیر نظامی از جمله زن و کودک در رفح شد، قول داد به جنگ علیه حماس ادامه دهد.

شورای جهانی طلا گزارش داد که صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس طلا با پشتوانه فیزیکی (ETF) در هفته گذشته شاهد خروج خالص 11.3 تنی بوده‌اند.

تحلیلگران UBS انتظار دارند قیمت طلا تا سپتامبر به 2500 دلار در هر اونس و تا پایان سال به 2600 دلار در هر اونس برسد. این پیش بینی بالاتر از برآورد اولیه آنها به ترتیب 2400 و 2500 دلار در هر اونس است.

بر اساس گزارش هیئت کنفرانس در روز سه شنبه، اعتماد مصرف کننده در ماه مه اندکی بهبود یافت. این رقم در ماه می از 97.0 در آوریل به 102.0 افزایش یافت و از برآورد 95.9 فراتر رفت.

میشل بومن، عضو فدرال رزرو روز سه‌شنبه اظهار داشت که یا از انتظار برای شروع کاهش سرعت کمّی انقباضات یا روند کاهشی معتدل‌تر از آنچه در اوایل ماه جاری اعلام شد، حمایت می‌کرد.

نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس خاطرنشان کرد که بانک مرکزی قبل از کاهش نرخ بهره باید منتظر پیشرفت قابل توجهی در زمینه تورم باشد و افزود که انتظار دارد در سال 2024 بیش از دو کاهش نرخ نداشته باشد.

بررسی فنی XAU/USD

قیمت طلا امروز با کاهش ملایم معامله می شود. از نظر فنی، چشم انداز صعودی برای فلز گرانبها دست نخورده باقی می ماند زیرا بالاتر از میانگین متحرک نمایی 100 روزه (EMA) در نمودار 1 ساعته قرار دارد. با این حال، سطح خنثی شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) در اطراف خط وسط 50 نشان می دهد که فعلاً تثبیت یا عدم جهت بیشتر محتمل است.

تحلیل تکنیکال طلا - چهارشنبه 9 خرداد
تحلیل تکنیکال طلا – چهارشنبه 9 خرداد

اهداف صعودی

هدف اول: مرز بالایی باند بولینگر در 2427 دلار.
هدف دوم: حرکت پایدار می تواند به بالاترین قیمت 2450 دلاری منجر شود.
هدف سوم: شکست صعودی بالای 2450 دلار ممکن است قیمت ها را به سمت رقم روانی 2500 دلار سوق دهد.

سطوح پشتیبانی نزولی

پشتیبانی اولیه: کمترین قیمت در 24 می در 2325 دلار.
پشتیبانی بعدی: رقم رند 2300 دلاری.
منفی بیشتر: فشار فروش زیر 2300 دلار می تواند حد پایین باند بولینگر را در 2277 دلار و به دنبال آن متحرک نمایی 100 روزه در 2222 دلار نشان دهد.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های طلا - نمودار روزانه چهارشنبه 9 خرداد
سیگنال های طلا – نمودار روزانه چهارشنبه 9 خرداد

برای بررسی زنده سیگنال های اونس جهانی طلا بصورت ساعتی و روزانه به بخش تحلیل تکنیکال طلا مراجعه نمایید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس