اخبار فارکس

قیمت نفت خام در آستانه گزارش PCE در ایالات متحده و نشست اوپک پلاس به نزدیک به 82.82 دلار افزایش یافت

اخبار نفت - تجارت آفریناخبار نفت - تجارت آفرین

قیمت نفت برنت در آستانه نشست سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش از جمله روسیه (اوپک پلاس) که قرار است در 2 ژوئن برگزار شود، افزایش یافت. در این نشست، این گروه درباره تمدید کاهش تولید داوطلبانه 2.2 میلیون بشکه ای در روز در نیمه دوم سال 2024 بحث خواهد کرد. قیمت نفت خام در ساعات آسیایی در روز سه شنبه حدود 82.82 دلار در هر بشکه معامله شد.

قیمت نفت از تشدید تنش های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه حمایت می شود. رویترز روز یکشنبه گزارش داد که حمله رژیم صهیونیستی به شهر رفح غزه باعث آتش‌سوزی شد که منجر به کشته شدن 45 نفر شد و اعتراض بین‌المللی را برانگیخت و خطرات ژئوپلیتیکی را که به نفع افزایش قیمت نفت خام است، ادامه داد. علاوه بر این، گزارش‌هایی مبنی بر کشته شدن یک سرباز مصری در اثر حملات اسرائیل در نزدیکی رفح، بر ریسک های نفت خام افزوده است.

معامله گران احتمالاً منتظر معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو، یعنی داده های شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی (PCE) هستند که قرار است روز جمعه ارائه شود تا سیاست های پولی ایالات متحده را ارزیابی کنند. هفته گذشته، مقامات فدرال رزرو انتظارات برای کاهش نرخ بهره را کاهش دادند و هشدار دادند که بانک مرکزی همچنان به شواهد بیشتری نیاز دارد مبنی بر اینکه تورم در نهایت به هدف سالانه 2 درصد کاهش خواهد یافت. افزایش طولانی مدت نرخ بهره بر چشم انداز اقتصادی ایالات متحده تأثیر منفی می گذارد و تقاضای نفت را کاهش می دهد.

رویترز نیز روز یکشنبه به نقل از خبرگزاری تسنیم گزارش داد که شورای اقتصادی به رهبری محمد مخبر، رئیس جمهور موقت ایران، طرح افزایش تولید نفت این کشور از 3.6 میلیون بشکه در روز (بشکه در روز) به 4 میلیون بشکه در روز را تصویب کرده است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس