اخبار فارکس

گزارش طلا – افزایش قیمت طلا، سرمایه گذاران در انتظار اطلاعات کلیدی ایالات متحده

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) در روز سه‌شنبه پس از بازگشت از پایین‌ترین سطح دو هفته‌ای 2325 دلاری، امروز کمی افزایش داشته است. این افزایش در فلز زرد با کاهش ارزش دلار آمریکا (USD) و افزایش تقاضای پناهگاه امن به دلیل تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه حمایت می‌شود. با این حال، بازدهی کوتاه‌مدت بالاتر خزانه‌داری، که ناشی از صورتجلسه تندرو فدرال رزرو و داده‌های قوی اقتصادی ایالات متحده است، ممکن است گرین‌بک را در کوتاه‌مدت تقویت کند. معامله گران ممکن است رویکرد محتاطانه ای را پیش از انتشار داده های کلیدی تورم این هفته ایالات متحده اتخاذ کنند.

روز سه‌شنبه، گزارش اعتماد مصرف‌کننده هیئت کنفرانس ایالات متحده همراه با سخنرانی‌های نیل کشکاری، مری دالی و لیزا کوک، مقامات فدرال رزرو برنامه‌ریزی شده است. برجسته ترین گزارش، شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی ایالات متحده (Core PCE) در روز جمعه خواهد بود. اگر مقامات فدرال رزرو به اظهارنظرهای تندروانه ادامه دهند و اگر تورم پایدار به نظر برسد، معامله گران ممکن است در زمان بندی اولین کاهش نرخ بهره فدرال رزرو تجدید نظر کنند. این می تواند دلار را تقویت کند و بر قیمت طلا فشار نزولی وارد کند.

سرخط خبرهای طلا

مقامات روز دوشنبه گزارش دادند که حمله هوایی رژیم صهیونیستی باعث شعله ور شدن آتش شد و 45 نفر در یک اردوگاه چادری در شهر رفح غزه کشته شدند. به گزارش رویترز، رهبران جهانی خواستار اجرای حکم دادگاه جهانی برای توقف حملات اسرائیل شده اند.

صورتجلسه اخیر فدرال رزرو نشان می دهد که بانک مرکزی بازه زمانی طولانی تری را پیش بینی می کند تا با اطمینان شاهد حرکت تورم به سمت هدف 2 درصد باشد. در نتیجه، معامله گران انتظارات خود را برای کاهش نرخ بهره فدرال رزرو ایالات متحده کاهش داده اند، به طوری که طبق ابزار CME FedWatch، احتمال کاهش به 49 درصد در ماه سپتامبر از 63 درصد در هفته قبل کاهش یافته است.

تخمین زده می شود که تولید ناخالص داخلی اولیه آمریکا (GDP) سالانه به میزان 1.4 درصد در سه ماهه اول رشد داشته باشد که از 1.6 درصد قبلی کاهش یافته است. پیش‌بینی می‌شود که شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی اصلی ایالات متحده (Core PCE)، معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو، 0.3 درصد ماهانه و 2.8 درصد نسبت به سال گذشته در آوریل افزایش یابد.

تحلیلگران UBS پیش‌بینی قیمت طلا را تا پایان سال 2024 به 2600 دلار رسانده‌اند. کارشناسان سیتی پیش‌بینی می‌کنند که طلا طی شش تا هجده ماه آینده به 3000 دلار در هر اونس خواهد رسید.

تحلیل تکنیکال XAU/USD

قیمت طلا امروز مثبت شد. نمودار 1 ساعته نشان می دهد که فلز گرانبها حرکت صعودی خود را حفظ کرده و بالاتر از میانگین متحرک نمایی 100 روزه (EMA) قرار دارد. با این حال، شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) در حدود 50 خط وسط است، که نشان دهنده یک موقعیت خنثی یا تعادل بین احساسات صعودی و نزولی است که نشان دهنده تثبیت بالقوه یا عدم جهت است.

نمودار تحلیل تکنیکال اونس جهانی طلا - سه شنبه 8 خرداد
نمودار تحلیل تکنیکال اونس جهانی طلا – سه شنبه 8 خرداد

مرز بالایی باند بولینگر در 2430 دلار به عنوان یک سطح مقاومت فوری برای XAU/USD عمل می کند. خرید پایدار بالاتر از این سطح می تواند خریداران را به سمت بالاترین قیمت 2450 دلار و سپس مانع روانی 2500 دلار جذب کند.

در یک سناریوی نزولی، اولین هدف نزولی نزدیک به مرز 2300 دلار است. شکستن این سطح می تواند فلز زرد را به 2268 دلار کاهش دهد و متعاقبا متحرک نمایی 100 روزه را در 2220 دلار به دنبال داشته باشد.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های طلا - نمودار روزانه سه شنبه 8 خرداد
سیگنال های طلا – نمودار روزانه سه شنبه 8 خرداد
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس