گزارش طلا – قیمت طلا پس از حمله اسرائیل به رفح خریداران را دوباره جذب می کند

گزارش طلا - Gold

قیمت طلا (XAU/USD) در روز دوشنبه با استفاده از کاهش ارزش دلار آمریکا و تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه در حال افزایش است. در بلندمدت، این فلز گرانبها ممکن است با افزایش تقاضای بانک مرکزی برای طلا تقویت شود. با این حال، شرط‌بندی کمتر بر روی کاهش نرخ فدرال رزرو (Fed) در سال جاری و موضع تندورانه مقامات فدرال رزرو می‌تواند فشار فروش را بر XAU/USD وارد کند، زیرا نرخ‌های بهره بالاتر باعث جذابیت کمتر طلا می شود.

روز دوشنبه، بانک های ایالات متحده به دلیل تعطیلات بانکی روز یادبود تعطیل خواهند بود. معامله گران طلا به دنبال نشانه های بیشتری از سخنرانی های فدرال رزرو در روز سه شنبه خواهند بود، از جمله سخنان میشل بومن، لورتا مستر و نیل کشکاری. علاوه بر این، اولین گزارش از تولید ناخالص داخلی ایالات متحده (GDP) برای سه ماهه اول، که قرار است در روز پنجشنبه برگزار شود، در کانون توجه قرار خواهد گرفت. برآورد می شود که تولید ناخالص داخلی در سه ماهه اول 1.5 درصد افزایش یابد. داده‌های قوی‌تر از حد انتظار ممکن است باعث تقویت گرین‌بک شود و در نتیجه بر طلای دلار آمریکا تأثیر بگذارد.

سرخط خبرهای طلا

بازار فارکس در ماه‌های اخیر تحت سلطه معاملات انتقالی «کری تریدینگ» بوده است. یعنی ارزهای با نرخ پایین را مجازات می‌کند و از دلار با نرخ بهره بالاتر حمایت می‌کند در حالی که داده‌های ایالات متحده متفاوت بوده و بر اعتماد سیاستگذاران به چشم‌انداز نرخ‌ها تأثیر گذاشته است.

به گزارش سی ان ان، وزارت بهداشت غزه گزارش داد که بر اثر حملات هوایی روز یکشنبه رژیم صهیونیستی به اردوگاه آوارگان در رفح، دست کم 35 فلسطینی کشته و ده ها تن دیگر زخمی شدند.

درگیری در غزه به خطرات ژئوپلیتیکی می افزاید که به طور سنتی از قیمت طلا حمایت می کند زیرا سرمایه گذاران به دنبال دارایی های امن هستند.

قیمت طلا از ابتدای سال تا به امروز بیش از 16 درصد افزایش یافته است و بر اساس داده های شورای جهانی طلا به بالاترین سطح از 2400 دلار در هر اونس در ماه مه رسیده است.

سفارشات کالاهای بادوام ایالات متحده: این سفارشات در ماه آوریل 0.7% ماه به ماه افزایش یافت، پس از بازبینی نزولی 0.8% در ماه مارس، که بیش از 0.8- مورد انتظار بود.

احساسات مصرف کننده: شاخص احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان در ماه می به 69.1 رسید که از 67.4 در آوریل بالاتر بود و از اجماع بازار 67.5 پیشی گرفت. انتظارات تورمی یک ساله اندکی از 3.2 درصد به 3.3 درصد افزایش یافت، در حالی که انتظارات تورمی پنج ساله از 3.1 درصد به 3 درصد کاهش یافت.

داده های اقتصادی بهتر از حد انتظار ایالات متحده، از جمله سفارشات کالاهای بادوام و احساسات مصرف کننده، می تواند بر سیاست پولی فدرال رزرو تأثیر بگذارد و بر قیمت طلا تأثیر بگذارد. شاخص های قوی اقتصادی ممکن است احتمال کاهش نرخ بهره را کاهش دهد و فشار نزولی بر طلا وارد کند.

پیش بینی قیمت طلا:

تحلیلگران UBS اخیرا پیش بینی قیمت طلا را تا پایان سال 2024 به 2600 دلار رسانده اند.

تحلیلگران سیتی پیش بینی می کنند که طلا در 6 تا 18 ماه آینده می تواند به 3000 دلار در هر اونس برسد.

واردات طلا به هند: به گزارش رویترز، واردات طلا به هند، دومین مصرف کننده طلای جهان، ممکن است در سال جاری نزدیک به یک پنجم کاهش یابد زیرا قیمت های بالا مشتریان خرده فروشی را تشویق می کند تا جواهرات قدیمی را با اقلام جدید مبادله کنند.

بررسی فنی XAU/USD

نمودار تحلیل تکنیکال اونس جهانی طلا - دوشنبه 6 خرداد
نمودار تحلیل تکنیکال اونس جهانی طلا – دوشنبه 7 خرداد

قیمت طلا امروز افزایش اندکی را نشان می دهد. چشم انداز مثبت این فلز گرانبها دست نخورده باقی می ماند زیرا بالاتر از میانگین متحرک نمایی 100 روزه (EMA) در نمودار روزانه قرار دارد. با این حال، شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) در محدوده نزولی در حدود 48.5 قرار دارد که نشان می دهد دوره تثبیت یا کاهش بیشتر قیمت طلا ممکن است.

اولین سطح مقاومت برای طلا نزدیک مرز بالایی باند بولینگر در 2428 دلار خواهد بود. در صورت تمدید افزایش، یک رالی به بالاترین سطح تاریخ 2450 دلار و سطح روانی 2500 دلار می تواند دنبال شود.

از جنبه نزولی، سطح حمایت اولیه در رقم دور 2300 دلار است. شکستن زیر این سطح می تواند منجر به کاهش به مرز پایینی باند بولینگر در 2267 دلار شود. پشتیبانی قابل توجه بعدی در EMA 100 روزه 2220 دلار است.

معامله گران طلا باید سطوح فنی کلیدی که در بالا ذکر شد را زیر نظر داشته باشند. در حالی که فلز گرانبها در وضعیت سازنده بالاتر از متحرک نمایی ۱۰۰ روزه باقی می ماند، RSI نزولی نشان می دهد که با احتیاط به دلیل امکان تثبیت یا کاهش بیشتر. نظارت بر این سطوح در حرکت بالقوه قیمت در کوتاه مدت بسیار مهم خواهد بود.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس