گزارش طلا – قیمت طلا برخی از فروشندگان را به دلیل موضع تندروانه فدرال رزرو جذب می کند

تحلیل تکنیکال طلا - XAUUSD gold

قیمت طلا (XAU/USD) کاهش خود را در روز چهارشنبه ادامه داد. پتانسیل افزایش بیشتر در فلز زرد ممکن است محدود باشد، زیرا صورتجلسه FOMC به طور قابل توجهی تندروانه تر از نسخه‌های قبلی تفسیر شد. رویکرد محتاطانه فدرال رزرو ایالات متحده برای حفظ سیاست محدودکننده خود برای مدت طولانی تری به طور کلی باعث تقویت گرینبک و اعمال فشار فروش بر قیمت طلا شده است.

معامله گران طلا از نزدیک گزارش اولیه شاخص مدیران خرید تولید و خدمات ایالات متحده (PMI) در ماه می را مشاهده خواهند کرد. قرائت ضعیف تر ممکن است امید به کاهش نرخ بهره فدرال رزرو را ایجاد کند که می تواند از قیمت طلا حمایت کند. علاوه بر این، تنش‌های ژئوپلیتیکی، عدم قطعیت‌ها و تورم پایدار می‌توانند از این فلز گرانبها حمایت کرده و در کوتاه‌مدت نزولی آن را محدود کنند.

سایر رویدادهای کلیدی تقویم اقتصادی عبارتند از: شاخص فعالیت ملی فدرال رزرو شیکاگو، ادعاهای اولیه هفتگی بیکاری، فروش خانه های جدید، و سخنرانی بوستیک فدرال رزرو. این داده‌ها و نظرات بینش بیشتری در مورد چشم‌انداز اقتصادی و اقدامات بالقوه فدرال رزرو ارائه می‌دهند که بر حرکت قیمت طلا تأثیر می‌گذارد.

سرخط خبرهای طلا

صورتجلسه اخیر سیاست FOMC که در روز چهارشنبه منتشر شد نشان داد که «شرکت‌کنندگان مشاهده کردند که در حالی که تورم در سال گذشته کاهش یافته بود، در ماه‌های اخیر پیشرفت بیشتری در راستای هدف ۲ درصدی کمیته وجود نداشت.» در ادامه این صورتجلسه آمده است که «شرکت‌کنندگان ارزیابی کردند که حفظ محدوده هدف فعلی برای نرخ وجوه فدرال در این جلسه با داده‌هایی که نشان‌دهنده ادامه رشد اقتصادی قوی است، پشتیبانی می‌شود.»

بر اساس گزارش CME FedWatch Tool، سرمایه گذاران با احتمال 60 درصدی قیمت گذاری کرده اند که اولین کاهش نرخ در ماه سپتامبر اتفاق بیفتد، با انتظار برای دو کاهش یک چهارم درصدی هر کدام تا قبل از پایان سال.

پیش‌بینی می‌شود که گزارش اولیه برای PMI تولید و خدمات جهانی S&P ایالات متحده در ماه می بدون تغییر باقی بماند و به ترتیب در 50.0 و 51.3 باقی بماند.

در همین حال، بانک خلق چین (PBoC) بزرگترین خریدار طلا در بین بانک های مرکزی در سراسر جهان در سال گذشته بوده است. این کشور در سال گذشته 225 تن به ذخایر طلای خود اضافه کرد که بالاترین افزایش سالانه ثبت شده حداقل از سال 1977 را به خود اختصاص داد.

بررسی فنی XAU/USD

قیمت طلا در روز ملایم تر معامله می شود، اما روند صعودی کلی فلز زرد دست نخورده باقی می ماند زیرا در بازه زمانی روزانه بالاتر از میانگین متحرک نمایی 100 دوره ای (EMA) قرار دارد. شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) در بالای منطقه صعودی نزدیک به 56.10 قرار دارد و در حال حاضر از خریداران حمایت می کند. با این حال، XAU/USD یک واگرایی نزولی ایجاد کرده است زیرا قیمت در 20 می به بالاترین حد خود رسیده است، در حالی که اندیکاتور RSI اوج های پایین تری را تشکیل داده است که نشان می دهد حرکت در حال کند شدن است و احتمال اصلاح یا تثبیت قیمت در کوتاه مدت وجود دارد. .

سطح مقاومت کلیدی طلا نزدیک به مرز بالایی باند بولینگر و بالاترین سطح تاریخ 2450 دلار است. وقفه ای بالاتر از این سطح، 2500 دلار را نشان می دهد.

از جنبه نزولی، پایین ترین قیمت 13 می در 2332 دلار به عنوان سطح حمایت اولیه عمل می کند. فیلتر منفی بعدی که باید تماشا کرد، حد پایین تر Bollinger Band در 2270 دلار است. نقض این سطح احتمالاً منجر به کاهش EMA 100 دوره ای در 2216 دلار می شود.

نمودار تحلیل تکنیکال طلا - پنج شنبه 3 خرداد 1403
نمودار تحلیل تکنیکال طلا – پنج شنبه 3 خرداد 1403
تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس