اخبار فارکس

ترس از تورم پس از گزارش های اقتصادی ایالات متحده، طلا را وارد فاز اصلاح کرد

XAUUSD TJA GOLD

قیمت طلا (XAU/USD) روز دوشنبه تحت اصلاح قرار گرفت و حدود نیم درصد کاهش یافت و به 2340 دلار رسید. این کاهش به دنبال انتشار داده‌های احساسات مصرف‌کننده در ایالات متحده بود که به احتمال افزایش نرخ‌های بهره برای مدت طولانی‌تری اشاره می‌کرد و در نتیجه جذابیت طلا را به عنوان یک دارایی بدون بازده کاهش داد.

تغییر روند قیمت طلا در واکنش به داده های نظرسنجی احساسات میشیگان که در روز جمعه منتشر شد دیده شد. این نظرسنجی حاکی از کاهش غافلگیرکننده احساسات مصرف کننده در کنار افزایش انتظارات تورمی است.

MACT-ad

در تقویم اقتصادی شاخص اولیه احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان برای ماه می از 77.2 قبلی به 67.4 کاهش یافت، برخلاف انتظار اقتصاددانان از کاهش متوسط تر به 76.0. به طور همزمان، مؤلفه انتظارات تورمی بلندمدت از سطح قبلی 3.0 درصدی به 3.1 درصد افزایش یافت.

انتظارات تورمی بالا نشان می دهد که فدرال رزرو (Fed) ممکن است کاهش پیش بینی شده نرخ بهره را به تعویق بیندازد. این اتفاق برای طلا نامطلوب است زیرا نرخ های بهره بالاتر هزینه فرصت نگهداری طلا را در مقایسه با دارایی های دارای بهره مانند اوراق قرضه یا وجه نقد افزایش می دهد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس