اخبار فارکس

یورو به دلار با سوگیری نزولی بالای 1.0750 قبل از داده های اقتصادی ایالات متحده معامله می شود

اقتصادی اروپا

جفت ارز EUR/USD در ساعات اولیه معاملات آسیایی روز دوشنبه، لحن ملایم تری را در حدود قیمت 1.0770 حفظ کرد. احساسات سرمایه‌گذاران محتاطانه شده است و این احساسات در بازار بسیاری را بر آن داشت تا پیش از انتشار داده‌های مهم اقتصادی ایالات متحده که برای هفته برنامه‌ریزی شده است، در حاشیه بمانند.

MACT-ad

مطالعه نهایی شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) برای ماه آوریل بسیار جالب خواهد بود و در روز چهارشنبه به دقت مشاهده خواهد شد. انتظارات حاکی از افزایش 3.4 درصدی نسبت به سال قبل است.

افزایش انتظارات تورمی مصرف کننده منجر به این گمانه زنی شده است که فدرال رزرو ممکن است افزایش نرخ بهره را به تعویق بیندازد. قابل ذکر است که چشم انداز تورم به بالاترین سطح خود از نوامبر 2023 رسیده است که پیش بینی تورم یک ساله به 3.5 درصد و چشم انداز پنج ساله به 3.1 درصد افزایش یافته است. لوری لوگان، رئیس فدرال رزرو دالاس، خطرات بالقوه افزایشی برای تورم را برجسته کرد و نشان داد که بررسی کاهش نرخ بهره زودهنگام است.

در مقابل، نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس، موضع محتاطانه ای اتخاذ کرد و اظهار داشت که در حال اتخاذ “حالت انتظار و دیدن” است و بر آستانه بالا برای در نظر گرفتن نرخ های بالاتر برای مقابله با تورم تاکید کرد. این اظهارات تندروانه مقامات فدرال رزرو باعث تقویت دلار آمریکا و فشار نزولی بر جفت یورو/دلار آمریکا شد.

در همین حال، سیاست گذاران بانک مرکزی اروپا (ECB) ماه گذشته با اشاره به کاهش پیش بینی شده تورم در منطقه یورو تا 2 درصد در سال آینده، اعلام کردند که ممکن است در ماه ژوئن نرخ بهره را کاهش دهند. انتظارات بازار به سمت کاهش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا در 6 ژوئن متمایل شده است، اگرچه عدم اطمینان در مورد مسیر آتی نرخ ادامه دارد. پیش بینی می شود که گمانه زنی رو به رشد کاهش نرخ بانک مرکزی اروپا همراه با تاخیرهای احتمالی در کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا پتانسیل صعودی یورو (EUR) را محدود کرده و در کوتاه مدت برای جفت یورو/دلار آمریکا باد مخالف ایجاد کند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس