اخبار فارکس

گزارش طلا – قیمت طلا شتاب صعودی خود را از دست داده و به سخنان فدرال رزرو چشم دوخته است

اخبار طلا

قیمت طلا (XAU/USD) در جلسه آسیایی روز دوشنبه، کاهش یافت. این کاهش قیمت طلا تحت تأثیر اظهارنظرهای تندروانه فدرال رزرو (Fed) و گمانه زنی ها مبنی بر اینکه فدرال رزرو می تواند برنامه های خود را برای تسهیل پولی به تعویق بیندازد، دلار آمریکا را تقویت کرده و به قیمت طلا فشار نزولی وارد کرده است. با این وجود، پیش‌بینی می‌شود نشانه‌هایی از شکنندگی اقتصادی و تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه در کوتاه‌مدت از فلزات گرانبها حمایت کند.

فعالان بازار از نزدیک سخنرانی های جفرسون و مستر، از مقامات فدرال رزرو را در روز دوشنبه زیر نظر خواهند داشت، در حالی که در اواخر هفته، در تقویم اقتصادی توجه به شاخص های کلیدی اقتصادی ایالات متحده مانند شاخص قیمت مصرف کننده (CPI)، شاخص قیمت تولید کننده (PPI) و داده های خرده فروشی معطوف خواهد شد. ارقام اقتصادی قوی تر از حد انتظار می تواند انتظارات از کاهش نرخ بهره فدرال رزرو را کاهش دهد و به طور بالقوه باعث فشار فروش بر XAU/USD شود.

سرخط خبرهای طلا

مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو، بر ضرورت سیاست محدودکننده طولانی مدت برای دستیابی به اهداف تورمی فدرال رزرو تاکید کرد.

رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا، پیشنهاد کرد که علیرغم چشم انداز نامطمئن، بانک مرکزی احتمالا همچنان در نظر دارد تا اواخر سال جاری نرخ بهره را کاهش دهد.

لوری لوگان، رئیس فدرال رزرو دالاس، نگرانی‌های خود را در مورد خطرات افزایشی احتمالی تورم ابراز کرد و پیشنهاد کرد که کاهش نرخ‌های بهره زودهنگام است.

نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس، رویکرد محتاطانه ای را نشان داد و اظهار داشت که در حال اتخاذ “حالت انتظار و دیدن” است و بر آستانه بالا برای نتیجه گیری اینکه نرخ های بالاتر برای مقابله با تورم ضروری است، تاکید کرد.

ارتش اسرائیل از عملیات در شمال غزه با عملیات دقیق در شرق رفح، نزدیک مرز رفح و در محله زیتون در مرکز غزه خبر داد. بر اساس گزارش های CNN، این اقدامات مقدم بر یک تهاجم تمام عیار است.

گزارش اولیه شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان برای ماه می از 77.2 آوریل به 67.4 کاهش یافت که کمتر از انتظارات 76.0 بود.

چشم انداز تورم یک ساله دانشگاه میشیگان به 3.5 درصد افزایش یافت، در حالی که چشم انداز پنج ساله به 3.1 درصد رسید که بالاترین سطح از نوامبر 2023 است.

بررسی فنی XAU/USD

قیمت طلا امروز اندکی کاهش یافت، با این حال چشم انداز خوش بینانه برای این فلز گرانبها ثابت است زیرا XAU/USD جایگاه خود را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 100 روزه (EMA) در نمودار چهار ساعته حفظ کرده است. حرکت صعودی با شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) که در حول و حوش 63.50 قرار دارد، تقویت می شود که نشان دهنده پتانسیل مطلوب برای افزایش بیشتر است.

مانع اصلی برای XAU/USD در مسیر صعودی نزدیک به اوج 10 می در 2378 دلار و به دنبال آن مانع روانی 2400 دلار است. پیشرفتی بالاتر از این سطح می‌تواند راه را برای صعود به سمت مقاومت قابل توجه بعدی در حول و حوش بالاترین سطح تاریخ 2432 دلار و در نهایت نقطه عطف 2500 دلار هموار کند.

در مقابل، حمایت قابل توجهی نزدیک به همگرایی مقاومت قبلی پیش بینی می شود که اکنون به عنوان حمایت عمل می کند، و متحرک نمایی 100 دوره ای در 2325 دلار. فشار نزولی بیشتر ممکن است در حول و حوش پایین ترین سطح 2 مه 2281 دلاری رخ دهد.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های تجارت آفرین - نمودار روزانه طلا دوشنبه 24 اردیبهشت 1403
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا دوشنبه 24 اردیبهشت 1403

برای تماشای سیگنال های زنده طلا به این بخش مراجعه نمایید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس