گزارش طلا – قیمت طلا با وجود فدرال رزرو تندرو، برخی از خریداران را جذب می کند

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) با وجود بازگشت اندک دلار آمریکا (USD)، در روز جمعه در حال افزایش است. این حرکت صعودی ناشی از انتظارات بسیاری از اقتصاددانان است که تضعیف بازار کار می تواند فدرال رزرو (Fed) را وادار کند تا برای تقویت رشد اقتصادی، زودتر از حد انتظار، کاهش نرخ بهره را آغاز کند. علاوه بر این، تنش های ژئوپلیتیکی جدید به احساسات مثبت پیرامون ارزش طلا در بازار کمک می کند.

با این حال، گفتمان تندروانه فدرال رزرو آمریکا در مورد نرخ بهره، همراه با تقویت دلار آمریکا (USD)، ممکن است فشار نزولی بر قیمت طلا وارد کند. معامله گران طلا از نزدیک گزارش اولیه شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان ایالات متحده در ماه می و همچنین سخنرانی های بومن، گولزبی و بار را از مقامات فدرال رزرو نظارت خواهند کرد. علاوه بر این، توجه به انتشار هفته آینده گزارش شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) خواهد بود که احتمالاً تأثیر قابل توجهی بر پویایی بازار خواهد داشت.

سرخط خبرهای طلا

مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو، چالش پیش بینی نرخ بهره در میان عدم اطمینان در مورد چشم انداز تورم را برجسته کرد و بر نیاز به وضوح بیشتر قبل از تصمیم گیری تأکید کرد.

مطالبات اولیه بیکاری ایالات متحده برای هفته منتهی به 4 مه به 231 هزار نفر از 209 هزار نفر در هفته قبل افزایش یافت و از اجماع بازار 210 هزار نفر پیشی گرفت. این بالاترین سطح از آگوست 2023 است که نشان دهنده سرد شدن بازار کار است. این روند با گزارش ضعیف ماه آوریل حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) که تنها 175000 شغل جدید ایجاد کرد و تصویری از کندی اقتصاد ایالات متحده را ترسیم کرد، بیشتر تأکید می کند.

باوجود اظهارات جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه در صورت تهاجم قابل توجه به شهر جنوبی غزه، آمریکا از کمک به اسراییل خودداری خواهد کرد، نیروهای اسرائیلی روز پنجشنبه تانک ها را مستقر کردند و در نزدیکی مناطق پرجمعیت رفح آتش گشودند.

همانطور که در گزارش شورای جهانی طلا اشاره شده است، افزایش تقاضای جهانی طلا به سرمایه گذاری قوی در بازار خارج از بورس، خرید ثابت بانک مرکزی و افزایش تقاضا از سوی خریداران آسیایی نسبت داده می شود.

پیش بینی می شود که گزارش های اولیه شاخص احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان ایالات متحده در ماه می از 77.2 در آوریل به 76.0 کاهش یابد.

بررسی فنی XAU/USD

قیمت طلا امروز به طور مثبت معامله می شود و با حفظ موقعیت صعودی، همچنان بالاتر از میانگین متحرک نمایی بحرانی 100 روزه (EMA) در نمودار روزانه باقی مانده است.

در کوتاه مدت، XAU/USD به بالای کانال روند نزولی که در اواسط آوریل ظهور کرد، شکسته است. شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) در حال حاضر در محدوده 67.50 در محدوده صعودی قرار دارد و در این مقطع برای خریداران حمایت می کند.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های تجارت آفرین - نمودار روزانه طلا جمعه 21 اردیبهشت 1403
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا جمعه 21 اردیبهشت 1403
تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید