گزارش طلا – علیرغم افزایش ارزش دلار، قیمت اونس طلا افزایش یافت

اخبار طلا

قیمت طلا (XAU/USD) در جریان معاملات آسیایی روز چهارشنبه شاهد افزایش علاقه خریداران بود. پیش‌بینی می‌شود افزایش تقاضا برای دارایی‌های امن، ناشی از تنش‌های ژئوپلیتیکی و عدم اطمینان مداوم، همراه با ادامه خریدهای بانک مرکزی، رشد طلا را تقویت کند. با این حال علیرغم انتشار گزارش های ضعیف تر از حد انتظار اشتغال ایالات متحده در ماه آوریل، اظهار نظر تندروانه اخیر مقامات فدرال رزرو (Fed) به طور بالقوه می تواند انتظارات برای کاهش نرخ بهره در سال 2024 را تضعیف کند. این موضوع می تواند فشار رو به پایین بر فلز گرانبها وارد کند.

در اواخر امروز، فیلیپ جفرسون، سوزان کالینز و لیزا کوک، سیاستگذاران فدرال رزرو قرار است سخنرانی کنند. هرگونه لفاظی تندورانه از سوی این مقامات ممکن است دلار آمریکا را تقویت کند و متعاقباً بر قیمت طلای دلار تأثیر بگذارد. معامله گران طلا همچنین به دقت به ارزیابی احساسات مصرف کننده از دانشگاه میشیگان که برای انتشار در روز جمعه برنامه ریزی شده است، نگاه خواهند داشت.

سرخط خبرهای طلا

روز سه‌شنبه، نیل کشکاری، رئیس بانک فدرال مینیاپولیس، پیشنهاد کرد که فرض اینکه تورم تثبیت شده است، زودهنگام است و اشاره کرد که در صورت کاهش فشارهای تورمی، فدرال رزرو ممکن است کاهش نرخ بهره را در سال جاری در نظر بگیرد. در همین حال، توماس بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند، اشاره کرد که نرخ‌های بهره فعلی به اندازه کافی محدودکننده هستند تا رشد اقتصادی را کاهش داده و تورم را مطابق با هدف 2 درصدی بازگردانند.

بر اساس گزارش CME’s FedWatch Tool، جو بازار منعکس کننده انتظارات کاهش نرخ های تقریباً 50 واحدی از سوی فدرال رزرو در سال جاری است، با احتمال 65.7 درصدی کاهش 25 واحدی نرخ در سپتامبر.

در روز جمعه، پیش بینی می شود که شاخص اولیه احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان از 77.2 آوریل به 76.0 در ماه می کاهش یابد.

در بحبوحه تنش‌های ژئوپلیتیک، نیروهای اسرائیلی با وجود موافقت حماس با پیشنهاد آتش‌بس در روز دوشنبه، حملاتی را به جنوبی‌ترین شهر غزه آغاز کردند، اما اسرائیل به دلیل عدم رعایت شرایط آن را رد کرد.

علاوه بر این، بانک خلق چین (PBoC) به روند خرید طلا ادامه داد و 60000 اونس تروی به ذخایر خود در آوریل اضافه کرد و هجدهمین ماه متوالی خرید طلا را رقم زد.

تحلیل تکنیکال طلا

قیمت طلا امروز قدرت خود را نشان می دهد که منعکس کننده احساسات مثبت در بازار است. با این حال، چشم انداز بلندمدت این فلز گرانبها بدون تغییر باقی می ماند و XAU/USD بالاتر از میانگین متحرک نمایی (EMA) کلیدی 100 روزه معامله می شود و سیر صعودی خود را حفظ می کند.

در کوتاه مدت، طلا از اواسط آوریل در یک کانال روند نزولی محدود شده است که نشان دهنده یک احساس نزولی ملایم است. این توسط شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) که زیر خط وسط 50 باقی می ماند، تأیید می شود.

اگر فشار فروش ادامه یابد، هدف اولیه نزولی برای XAU/USD سطح قابل توجه روانشناختی 2300 دلار است. حرکت نزولی بیشتر می تواند مرز پایینی کانال روند نزولی را در حدود 2260 دلار نشان دهد. شکستن این سطح ممکن است منجر به آزمایش پایین ترین قیمت 1 آوریل در 2228 دلار و به دنبال آن 2200 دلار شود.

در جهت صعودی، انتظار می رود مقاومت فوری نزدیک به بالاترین سطح 2232 دلار در 6 می. فراتر از آن، مانع بعدی در محل تلاقی مرز بالایی کانال روند نزولی و اوج 26 آوریل در محدوده 2350-2355 دلار قرار دارد. حرکت صعودی بیشتر می تواند سطح 2400 دلار را هدف قرار دهد تا به بالاترین حد تاریخ نزدیک به 2432 دلار برسد.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های تجارت آفرین - نمودار روزانه یورو به دلار چهارشنبه 19 اردیبهشت 1403
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه یورو به دلار چهارشنبه 19 اردیبهشت 1403
تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید