طلا و نقره اصلاح اندکی را در قیمت تجربه می کنند

XAUUSD TJA GOLD

قیمت طلا و نقره در اوایل معاملات روز سه‌شنبه در آمریکا اندکی کاهش یافت و پس از افزایش‌های قابل قبولی که در روز دوشنبه مشاهده شد، یک عقب‌نشینی اصلاحی را تجربه کرد. این کاهش به دلیل قوی‌تر شدن شاخص دلار آمریکا و ضعیف‌تر شدن قیمت‌های نفت خام است که هر دو فشار نزولی ملایمی را بر بازار فلزات گرانبها وارد می‌کنند. در حال حاضر، طلای ژوئن با 7.80 دلار کاهش به 2323.40 دلار رسید، در حالی که نقره جولای 0.089 دلار کاهش یافت و به 27.525 دلار رسید.

در طول امروز، شاخص‌های سهام آسیایی و اروپایی عملکرد متفاوتی از خود نشان دادند، در حالی که شاخص‌های سهام ایالات متحده نشان‌دهنده گشایش متفاوت برای جلسه روز نیویورک هستند. با وجود این، خریداران شاخص سهام در جلسات اخیر موفق شده اند تا حدی حرکت صعودی را به دست آورند.

به دنبال گزارش‌هایی مبنی بر اینکه اسرائیل کنترل بخشی از شهر جنوبی رفح در نوار غزه در نزدیکی مرز مصر را به دست گرفته است، ریسک‌پذیری کمی کاهش یافته است. این تحول در بحبوحه امیدهای خوش بینانه قبلی برای آتش بس میان اسرائیل و حماس صورت می گیرد.

در اخبار دیگر، بانک مرکزی استرالیا در نشست عادی خود تصمیم گرفت سیاست پولی خود را بدون تغییر نگه دارد. بانک مرکزی استرالیا (RBA) خاطرنشان کرد که در حالی که تورم در حال کاهش است، این کار را با سرعت کمتری نسبت به پیش بینی انجام می دهد و مدتی طول می کشد تا تورم با منطقه هدف RBA همسو شود.

با نگاهی به بازارهای کلیدی، شاخص دلار آمریکا بالاتر رفته است، در حالی که قیمت نفت خام نایمکس اندکی کاهش یافته و حدود 78.25 دلار در هر بشکه معامله می شود. علاوه بر این، بازده اوراق 10 ساله خزانه داری ایالات متحده 4.465 درصد است.

تقویم اقتصادی ایالات متحده برای روز سه شنبه شامل گزارش هفتگی خرده فروشی جانسون ردبوک، شاخص خوش بینی اقتصادی RCM/TIPP و ارقام اعتبار مصرف کننده است.

تحلیل تکنیکال طلا

از نقطه نظر تکنیکال، بازار طلا در کوتاه مدت به نفع گاوها است. هدف بعدی گاوها تضمین بسته شدن معاملات آتی ژوئن بالاتر از سطح مقاومت قابل توجه 2400 دلار است. از سوی دیگر، هدف نزولی بعدی خرس ها این است که قیمت های آتی را به زیر سطح حمایت فنی قوی در 2250 دلار برسانند. مقاومت اولیه در اوج این هفته 2,341.90 دلار و پس از آن 2,350 دلار شناسایی شد. سطح حمایت اولیه 2315 دلار و پشتیبانی بیشتر 2300 دلار پیش بینی می شود. با توجه به رتبه‌بندی بازار Wyckoff، ارزیابی فعلی 6.5 است که نشان‌دهنده تمایل نسبتاً صعودی است.

تحلیل تکنیکال طلا - سه شنبه 18 اردیبهشت 1403
تحلیل تکنیکال طلا – سه شنبه 18 اردیبهشت 1403

تحلیل تکنیکال نقره

در کوتاه مدت، خریداران نقره یک مزیت فنی جزئی را حفظ می کنند. هدف بعدی آنها دستیابی به قیمت های آتی ژوئیه بالاتر از سطح مقاومت فنی قوی 29 دلار است. در مقابل، هدف بعدی فروشندگان تثبیت قیمت ها زیر سطح حمایت در پایین ترین سطح هفته گذشته 26.255 دلار است. سطوح مقاومت اولیه در بالاترین حد یک شبه 27.75 دلار و پس از آن 28.00 دلار مشاهده شد. سطوح پشتیبانی بعدی در 27.25 دلار و سپس در 27.00 دلار شناسایی شده است. رتبه فعلی بازار Wyckoff روی 5.5 قرار دارد که نشان دهنده یک احساسات خنثی با یک سوگیری خفیف صعودی است.

تحلیل تکنیکال نقره - سه شنبه 18 اردیبهشت 1403
تحلیل تکنیکال نقره – سه شنبه 18 اردیبهشت 1403
تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید