گزارش طلا – قیمت طلا مقداری از ضررهای خود را پس از گزارش ضعیف NFP بازیابی کرد

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) در اوایل سشن اروپا در روز دوشنبه، یک زنجیره باخت دو روزه را شکست. گزارش‌های ضعیف‌تر از حد انتظار اشتغال ایالات متحده، احتمال کاهش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو آمریکا (Fed) در ماه سپتامبر را افزایش داده است. این در نتیجه دلار آمریکا (USD) را پایین آورده و ارزش طلا را که بر حسب دلار است، بالا برده است. توجه به این نکته مهم است که نرخ بهره پایین تر می تواند هزینه فرصت نگهداری طلا را کاهش دهد و در نتیجه به طور بالقوه تقاضا و قیمت آن را افزایش دهد.

با این حال، کاهش نگرانی‌ها در مورد تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه، به‌ویژه درگیری ایران و اسرائیل، همراه با احساسات ریسک‌پذیر، ممکن است تقاضا برای دارایی‌های امن را کاهش داده و پتانسیل صعودی این فلز گرانبها را محدود کند. معامله گران طلا اظهارات مقامات فدرال رزرو را در این هفته به دقت زیر نظر خواهند داشت. سخنرانی های برنامه ریزی شده توماس بارکین و جان ویلیامز از فدرال رزرو در روز دوشنبه می تواند بینش بیشتری ارائه دهد. هر گونه اظهارنظر نادرست از سوی نمایندگان فدرال رزرو ممکن است جفت XAU/USD را تقویت کند.

سرخط خبرهای طلا

در ماه آوریل، حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) 175 هزار افزایش یافت که نسبت به رقم اصلاح شده ماه مارس 315 هزار (که قبلاً 303 هزار گزارش شده بود) کاهش یافت و کمتر از انتظارات بازار تعیین شده در 243 هزار بود. در همین حال، نرخ بیکاری از 3.8 درصد قبلی به 3.9 درصد در آوریل افزایش یافت و میانگین درآمد ساعتی از 4.1 درصد در مارس به 3.9 درصد نسبت به سال قبل (سالانه) کاهش یافت.

علاوه بر این، PMI خدمات ISM ایالات متحده به محدوده انقباض سقوط کرد و از 51.4 در ماه مارس به 49.4 در آوریل کاهش یافت که کمتر از اجماع بازار 52.0 بود.

میشل بومن، از اعضای فدرال رزرو، نسبت به یک دوره طولانی افزایش تورم هشدار داد و گفت اگر تورم نشانه هایی از رکود یا معکوس شدن را نشان دهد، آماده افزایش نرخ بهره است. در مقابل، آستن گولسبی، رئیس فدرال رزرو شیکاگو، آخرین گزارش اشتغال ایالات متحده را قوی توصیف کرد و بر ماهیت محدودکننده فعلی سیاست پولی تأکید کرد.

با توجه به ابزار CME FedWatch، انتظارات برای تسهیل فدرال رزرو تغییر کرده است و احتمال کاهش نرخ بهره در ماه سپتامبر به نزدیک به 90٪ افزایش یافته است، (از 55٪ قبل از گزارش NFP).

تحلیل تکنیکال XAU/USD

قیمت طلا امروز قدرت خود را نشان می‌دهد، زیرا XAU/USD بالاتر از میانگین متحرک نمایی 100 روزه (EMA) در نمودار روزانه قرار گرفته است.

حرکت قیمت طلا از اواسط آوریل در یک کانال روند نزولی محدود شده است که احتمال تثبیت بیشتر را نشان می دهد. علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) در اطراف خط وسط 50 قرار دارد که نشان دهنده فقدان جهت روشن در میان فعالان بازار است.

مقاومت اولیه طلا در نزدیکی 100-EMA در 2318 دلار قرار دارد. یک پیشرفت قاطع بالاتر از این سطح، چشم انداز مثبت را در کوتاه مدت مجدداً تأیید می کند. مانع بعدی در محدوده 2350-2355 دلار پیش بینی می شود که با همگرایی اوج 26 آوریل و مرز بالایی کانال روند نزولی مشخص می شود. شکست صعودی بالاتر از این سطح می‌تواند منجر به افزایش بالقوه به سمت نقطه عطف 2400 دلار شود و راه را برای صعود به بالاترین سطح تاریخ نزدیک به 2432 دلار هموار کند.

برعکس، فشار فروش پایدار زیر سطح روانی 2300 دلار می تواند باعث کاهش به سمت پایین ترین سطح 3 می و مرز پایین کانال روند نزولی در 2275 دلار شود. حرکت نزولی بیشتر ممکن است در نزدیکی پایین ترین سطح اول آوریل در 2228 دلار و به دنبال آن سطح کلیدی 2200 دلار حمایت پیدا کند.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های تجارت آفرین - نمودار روزانه یورو به دلار دوشنبه 17 اردیبهشت 1403
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه یورو به دلار دوشنبه 17 اردیبهشت 1403
تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید