بررسی هفتگی بازار فارکس: تضعیف دلار، تحلیل فنی یورو به دلار و پوند به دلار

اقتصاد جهانی

شاخص دلار آمریکا که با نماد DXY نشان داده می شود، در هفته گذشته به شدت کاهش یافت و به پایین ترین حد خود از 10 آوریل رسید. این کاهش عمدتاً به این دلیل بود که بازده خزانه داری ایالات متحده پس از اعلام سیاست پولی فدرال رزرو و تعداد اشتغال در ایالات متحده ضعیف تر از حد انتظار بود، کاهش یافت. به طور کلی، DXY نزدیک به 1٪ سقوط کرد و کمی بالاتر از 105.00 به هفته پایان داد.

در ابتدا، سقوط دلار با اظهار نظر پاول رئیس فدرال رزرو در جلسه اخیر بانک مرکزی آغاز شد که نشان داد حرکت بعدی در سیاست می تواند کاهش نرخ بهره علیرغم نگرانی ها در مورد افزایش تورم باشد. سپس، در تقویم اقتصادی، گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده کاهش شگفت‌انگیز در ایجاد شغل و رشد ضعیف‌تر دستمزد را نشان داد که به روند نزولی دلار افزود.

با نگاهی به آینده، انتظار می‌رود که احتمال تسهیل سیاست فدرال رزرو بدون توجه به شرایط اقتصادی، همراه با نشانه‌های فزاینده شکنندگی اقتصادی که در داده‌های اخیر دیده می‌شود، مانع از افزایش بازده اوراق قرضه شود. این موضوع احتمالا روی دلار آمریکا را در سال جاری فشار وارد خواهد کرد. در نتیجه ممکن است در کوتاه مدت به ویژه در نیمه اول ماه شاهد کاهش بیشتر دلار باشیم.

تقویم اقتصادی هفته آینده ایالات متحده نسبتاً آرام است و به نوسانات اخیر ارز فرصتی برای تثبیت می دهد. با این حال، چشم انداز کوتاه مدت در اواسط ماه می با انتشار ارقام بعدی CPI تجدید نظر خواهد شد. این ارقام بینش جدیدی را در مورد روند تورم فعلی ارائه می دهد که بر تصمیمات سیاست فدرال رزرو و جهت کلی بازار تأثیر می گذارد.

بررسی فنی EUR/USD

EUR/USD هفته گذشته افزایش یافت و از چندین سطح مقاومت فراتر رفت و به شاخص های SMA 50 روزه و 200 روزه نزدیک شد. خرس ها قصد دارند قیمت ها را زیر این شاخص ها نگه دارند تا از افزایش بیشتر جلوگیری کنند. اگر آنها شکست بخورند، تمرکز بعدی می تواند بر روی مقاومت نزدیک به 1.0830 و به دنبال آن سطح فیبوناچی قابل توجه در 1.0865 باشد.

نمودار روزانه یورو به دلار - یکشنبه 16 اردیبهشت
نمودار روزانه یورو به دلار – یکشنبه 16 اردیبهشت

اگر یک برگشت نزولی رخ دهد، سطوح حمایت جزئی در 1.0750، 1.0725 و 1.0695 مشاهده می شود. در زیر اینها، توجه به پایین ترین سطح هفته قبل در حول و حوش 1.0645 و سپس به سمت پایین ترین سطح آوریل نزدیک به سطح روانی 1.0600 تغییر می کند.

بررسی فنی GBP/USD

GBP/USD هفته گذشته افزایش هایی را تجربه کرد، اما حرکت صعودی آن قدرت نداشت، زیرا قیمت ها نتوانستند بالاتر از میانگین متحرک ساده 200 روزه بسته شوند. معامله گران باید این اندیکاتور را به دقت زیر نظر داشته باشند زیرا یک شکست قاطع می تواند منجر به تست مجدد مقاومت در حدود 1.2620 شود.

نمودار روزانه پوند به دلار - یکشنبه 16 اردیبهشت
نمودار روزانه پوند به دلار – یکشنبه 16 اردیبهشت

با این حال، اگر فروشندگان کنترل را دوباره به دست آورند و جفت ارز را پایین بیاورند، سطوح حمایتی را می توان بین 1.2515 و 1.2500 پیدا کرد. برای جلوگیری از فشار بیشتر فروش، گاوها باید قیمت ها را بالاتر از این محدوده نگه دارند. در غیر این صورت، جفت ممکن است به سمت 1.2430 کاهش یابد. سپس افت بیشتر می تواند سطح 1.2300 را در کانون توجه قرار دهد.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید