قیمت طلا پس از گزارش هایی مبنی بر حمله اسرائیل به ایران به بالای 2410 دلار رسید

XAUUSD TJA GOLD

قیمت طلا در جریان نشست روز جمعه آسیا، به نزدیک به 2410 دلار در هر اونس تروی افزایش یافت زیرا این دارایی امن در میان افزایش ریسک گریزی در بازارهای مالی تقاضا پیدا کرد. ای‌بی‌سی نیوز تایید کرد که موشک‌های اسرائیل یک سایت در ایران را هدف قرار داده‌اند که باعث تشدید تنش‌ها در خاورمیانه شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از خبرگزاری فارس، مردم محلی صدای انفجارهایی را در فرودگاه مرکزی اصفهان شنیدند، اگرچه علت آن هنوز نامشخص است. تحقیقات برای مشخص شدن جزئیات این حادثه ادامه دارد.

در همین حال، دلار آمریکا تقویت شد زیرا مقامات فدرال رزرو (Fed) پیام‌های تندروانه ای را در روز پنجشنبه ارائه کردند. این امر منجر به افزایش بازدهی خزانه داری ایالات متحده و گرینبک شد و در نتیجه حرکت صعودی دارایی های بدون بازده مانند طلا را کاهش داد. دلار قوی تر، شمش طلا را برای دارندگان آن گران تر می کند.

رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا تاکید کرد که تورم ایالات متحده به طور غیرقابل قبولی بالا است و بر نیاز به اقدامات بیشتر فدرال رزرو برای مقابله با تورم تاکید کرد. به طور مشابه، جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک، تعهد فدرال رزرو به وابستگی به داده ها را تکرار کرد و اشاره کرد که در حال حاضر نیازی فوری به کاهش نرخ بهره وجود ندارد.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید