قیمت نفت بالای 90 دلار است در حالی که آمریکا نسبت به اقدامات تلافی جویانه ایران هشدار می دهد

اخبار نفت WTI - Brent

قیمت نفت در این هفته در حال افزایش است که ناشی از تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی و پیش‌بینی گزارش ماهانه آتی اوپک است. به گزارش سی ان ان، از لحاظ ژئوپلیتیکی، اطلاعات آمریکا افزایش احتمال حملات ایران به دارایی های اسرائیل یا آمریکا را در پاسخ به اقدامات اسرائیل در دمشق پیش بینی می کند. علاوه بر این، رویترز گزارش می داد که حوثی های یمن تحت حمایت ایران کشتی هایی را در خلیج عدن هدف قرار داده و به یک ناوشکن آمریکایی حمله کرده اند.

در همین حال، پس از انتشار شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) در ماه مارس، دلار آمریکا در حال احیای قدرت است و موقعیت خود را به بالای 105.00 باز می گرداند. آمار تورم بالاتر از حد انتظار، هرگونه احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا (Fed) را قبل از تابستان از بین می برد و حتی سوالاتی را در مورد تعداد کاهش نرخ بهره برای کل سال 2024 ایجاد می کند. این عوامل به نفع دلار آمریکا در آستانه نشست بانک مرکزی اروپا در اواخر روز است.

سرخط اخبار نفت

پیش بینی می شود گزارش ماهانه اوپک که قرار است اواخر روز پنجشنبه منتشر شود، ادامه کاهش تولید فعلی را بدون تغییرات قابل توجه تایید کند. طبق گزارش بلومبرگ، صادرات نفت مکزیک پس از کاهش قابل توجه صادرات در ماه مارس به پایین ترین سطح خود از سال 2019 اکنون ثابت شده است.

بر اساس گزارش‌های بلومبرگ و رویترز، آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا نسبت به حملات پهپادی و موشکی بزرگ ایران هشدار می‌دهند. در همین حال، Occidental Petroleum Corp در حال آماده شدن برای از سرگیری تولید در خلیج مکزیک پس از رسیدگی به نشت خط لوله است.

آرامکو عربستان تعهد خود را به تامین حجم کامل قراردادی برای مشتریان آسیایی اعلام کرده است. با توجه به اینکه عرضه و تقاضای جهانی کاملاً متعادل به نظر می رسد، نشانه هایی از تعادل ظریف وجود دارد که می تواند پس از برهم خوردن این تعادل منجر به افزایش قیمت نفت شود.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید