نقره در بحبوحه تشدید تنش های ژئوپلیتیکی نزدیک به 28.10 معامله شد

XAG/USD TJA

قیمت نقره در اوایل جلسه اروپا در روز چهارشنبه، حرکتی جانبی نشان می‌دهد و روند مثبت خود را حفظ می‌کند و آماده است تا رشد خود را برای چهارمین جلسه متوالی افزایش دهد و در حدود 28.10 دلار در هر اونس تروی قرار دارد.

انتظارات کاهش بالقوه نرخ بهره از سوی فدرال رزرو (Fed) در سال جاری به چشم انداز صعودی برای نقره کمک می کند. کاهش بازدهی خزانه داری ایالات متحده بیشتر از دارایی های بدون بازده مانند نقره حمایت می کند، با بازدهی 2 ساله و 10 ساله اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده در حال حاضر به ترتیب 4.74% و 4.36% است.

قیمت نقره نیز از مسیر صعودی قیمت طلا پیروی می کند که ناشی از افزایش تقاضاهای مصرف کننده و صنعتی است. علاوه بر این، انباشت ذخایر طلا توسط کشورهای مختلف، از جمله افزودن 160000 اونس تروی چین در ماه مارس، و همچنین خرید ترکیه، هند، قزاقستان و چندین کشور اروپای شرقی در سال جاری، بر احساسات مثبت پیرامون فلزات گرانبها افزوده است.

تنش های ژئوپلیتیک در خاورمیانه علاقه سرمایه گذاران را به دارایی های امن مانند نقره تقویت می کند. اسرائیل کاتز، وزیر امور خارجه اسرائیل هشدار داد که در صورت حمله ایران به خاک خود، تلافی جویی خواهد کرد. در همین حال، مذاکرات صلح بین اسرائیل و حماس در مصر پیشرفت چندانی نداشته است.

سرمایه گذاران محتاط هستند و تغییرات احتمالی سیاست را تحت تأثیر داده های دریافتی پیش بینی می کنند. اگر تورم از انتظارات فراتر رود، ارقام قوی بازار کار در هفته گذشته می‌تواند به موضع تندروانه‌تر فدرال رزرو منجر شود و به طور بالقوه حرکت صعودی قیمت نقره را کاهش دهد.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید