اخبار فارکس

پس از اظهارات تندروانه عضو فدرال رزرو، قیمت نفت کاهش یافت

TJS BP oil and gas

قیمت نفت خام برنت در روز چهارشنبه، حدود 85.90 دلار معامله شد و کاهش جزئی را تجربه کرد. این کاهش به بهبود دلار آمریکا (USD) و افزایش غیرمنتظره ذخایر نفت خام و بنزین آمریکا نسبت داده می شود.

اظهارات تندروانه کریستوفر والر، سیاستگذار فدرال رزرو آمریکا (Fed) در روز پنجشنبه، گرینبک را در جفت ارزهای مختلف تقویت کرده است. والر تاکید کرد که فدرال رزرو برای کاهش نرخ بهره معیار عجله ندارد و ممکن است هدف نرخ فعلی را برای مدتی طولانی تر از آنچه در ابتدا پیش بینی شده بود حفظ کند. این دلار قوی‌تر بر قیمت‌های نفت خام فشار می‌آورد زیرا هزینه نفت دلاری را برای دارندگان ارزهای دیگر افزایش می‌دهد و به طور بالقوه تقاضای نفت را کاهش می‌دهد.

علاوه بر این، اداره اطلاعات انرژی (EIA) از افزایش شگفت‌انگیز 3.165 میلیون بشکه در موجودی نفت خام آمریکا در هفته منتهی به 22 مارس خبر داد که در مقایسه با کاهش 1.952 میلیون بشکه‌ای هفته قبل بود. این افزایش غیرمنتظره در ذخایر نفت خام آمریکا بر فشار نزولی بر قیمت WTI و Brent افزوده است.

با این حال، تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه و بین روسیه و اوکراین همچنان به نگرانی‌ها در مورد کاهش عرضه جهانی دامن می‌زند و به کاهش نزولی قیمت نفت خام کمک می‌کند. اوکراین از اواخر سال 2023 حملات خود را به زیرساخت های نفتی روسیه تشدید کرده است و تنها در این ماه هفت حمله هواپیماهای بدون سرنشین گزارش شده است. طبق گزارش ها، این اختلالات نزدیک به 12 درصد از کل ظرفیت پردازش نفت روسیه را تحت تأثیر قرار داده است.

علاوه بر این، سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش (اوپک پلاس) تصمیم گرفته‌اند کاهش تولید حدود 2.2 میلیون بشکه در روز را تا پایان ژوئن تمدید کنند. انتظار می‌رود اوپک پلاس این سیاست کاهش تولید را تا نشست جامع وزیران در ژوئن تایید کند.

معامله گران نفت در حال نظارت دقیق بر تولید ناخالص داخلی سالانه آمریکا (GDP) برای سه ماهه چهارم (سه ماهه چهارم) در روز پنجشنبه هستند که پیش بینی می شود در 3.2 درصد ثابت بماند. علاوه بر این، توجه به داده های شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی ایالات متحده (PCE) برای ماه فوریه و اظهارات رئیس فدرال رزرو جروم پاول در روز جمعه معطوف خواهد شد. این رویدادها احتمالاً بر احساسات بازار و بر این اساس بر قیمت نفت خام نیز تأثیر می گذارد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس