اخبار فارکس

قیمت نفت در بحبوحه کاهش ارزش دلار آمریکا و نگرانی های عرضه، به بالای 86.00 دلار افزایش یافت

TJS BP oil and gas

قیمت نفت خام برنت در روز سه شنبه، حدود 86.00 دلار معامله می شود. قیمت نفت برنت در بحبوحه تضعیف دلار آمریکا (USD) و تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه و اروپای شرقی در حال افزایش است و نگرانی‌ها از اختلالات احتمالی عرضه را برانگیخته است.

تشدید درگیری‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه، همراه با افزایش حملات به تأسیسات انرژی در روسیه و اوکراین، نگرانی‌ها در مورد عرضه جهانی نفت را تشدید کرده و در نتیجه قیمت‌های جهانی نفت را افزایش داده است. حملات اخیر اوکراین به زیرساخت‌های نفتی روسیه منجر به اختلال در پالایشگاه‌های نفت شده است و حداقل هفت پالایشگاه تنها در این ماه هدف قرار گرفته‌اند. این اختلالات تقریباً 12 درصد از کل ظرفیت پردازش نفت روسیه را تحت تأثیر قرار داده است و در نتیجه تقاضا برای محموله‌های نفت خام موجود را افزایش می‌دهد.

علاوه بر این، پیش بینی کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا (Fed) در سال جاری به افزایش قیمت نفت کمک کرده است. نرخ‌های بهره پایین‌تر معمولاً فعالیت اقتصادی را تحریک می‌کند و در نتیجه تقاضا برای نفت خام را افزایش می‌دهد. فعالان بازار به دقت داده‌های شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی ایالات متحده (PCE) برای ماه فوریه را که قرار است در روز جمعه منتشر شود، رصد می‌کنند تا انتظارات کاهش نرخ را تأیید کنند. با این حال، گزارش های قوی تر از حد انتظار در این گزارش می تواند انتظارات مربوط به کاهش نرخ بهره فدرال رزرو را به تعویق بیاندازد و پتانسیل صعودی قیمت نفت را محدود کند.

علاوه بر این، معامله گران نفت، رویدادهای مهم تقویم اقتصادی ایالات متحده مانند اعتماد مصرف‌کننده توسط هیئت کنفرانس، سفارش‌های کالاهای بادوام و شاخص قیمت خانه FHFA را رصد می‌کنند که همگی در روز سه‌شنبه موعد مقرر هستند. در اواخر هفته، توجه به انتشار تولید ناخالص داخلی سالانه ایالات متحده (Q4) در روز پنجشنبه و به دنبال آن داده های PCE فوریه ایالات متحده در روز جمعه معطوف خواهد شد. این رویدادها این پتانسیل را دارند که به طور قابل‌توجهی بر قیمت نفت خام تأثیر بگذارند و معامله‌گران نفت را در شناسایی فرصت‌های تجاری راهنمایی کنند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس