اخبار فارکس

قیمت طلا در انتظار گزارش تولید ناخالص داخلی و نرخ تورم ایالات متحده

XAUUSD TJA GOLD

قیمت طلا تا نزدیک به 2170 دلار در هر اونس تروی افزایش یافت و ضررهای متحمل شده در دو جلسه معاملاتی گذشته را جبران کرد. افزایش قیمت طلا در درجه اول به تضعیف دلار آمریکا (USD) نسبت داده می شود که به دلیل احساسات منفی پیرامون موضع فدرال رزرو در مورد تعدیل نرخ بهره تحریک شده است. احساسات بازار به سمت انتظارات کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو متمایل است که احتمالاً در ژوئن آغاز می شود، و کاهش قدرت گرینبک جذابیت طلا را افزایش داده است.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، طی یک کنفرانس مطبوعاتی اشاره کرد که افزایش غیرمنتظره بیکاری ممکن است بانک مرکزی را به فکر کاهش نرخ بهره وادار کند. پاول همچنین به بازارها اطمینان داد که فدرال رزرو با احتیاط به سطوح بالای تورم دائمی نزدیک می شود که نشان دهنده بی میلی به انجام تعدیل های سریع است. علاوه بر این، قیمت طلا با اظهارات اخیر مقامات فدرال رزرو حمایت شده است که بر قصد آنها برای کاهش سه چهارم درصدی نرخ بهره تا پایان سال 2024، علیرغم جهش های اخیر در تورم، تاکید می کند.

با این وجود، کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده حاکی از تغییر اولویت سرمایه گذاران به سمت این اوراق است که به طور بالقوه چالشی را برای دارایی های بدون بازده مانند طلا ایجاد می کند. بازدهی 2 ساله و 10 ساله اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده به ترتیب در 4.60 درصد و 4.21 درصد ثابت است. سرمایه گذاران ممکن است به دلیل امنیت نسبی و قابل پیش بینی ارائه شده توسط اوراق قرضه در مقایسه با طلا به سمت اوراق جذب شوند.

پیش‌بینی می‌شود گزارش قریب‌الوقوع داده‌های مربوط به تورم در ایالات متحده تأثیر قابل‌توجهی بر قیمت طلا داشته باشد. معامله گران طلا از نزدیک رونمایی از ارقام تولید ناخالص داخلی (GDP) برای سه ماهه چهارم سال 2023 و گزارش شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی (PCE) از ایالات متحده را در طول هفته زیر نظر خواهند داشت، زیرا این معیارها بینش هایی را در مورد تورم ارائه می دهند. روندهایی که می تواند بر قیمت طلا تاثیر بگذارد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس