اخبار فارکس

با کاهش ارزش دلار، قیمت نفت از مرز 85 دلار بالاتر رفت

TJS BP oil and gas

قیمت نفت خام برنت، تحت تاثیر کاهش ارزش دلار آمریکا (USD) و چشم‌انداز تجدیدنظر شده تقاضا از سوی آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) در حدود 85.95 دلار در نوسان است.

به دنبال تصمیم اوپک پلاس برای تمدید کاهش تولید داوطلبانه تا سه ماهه دوم، آژانس بین‌المللی انرژی پیش‌بینی خود را برای تولید جهانی نفت برای باقیمانده سال 2024 به میزان قابل توجهی کاهش داد. پیش‌بینی می‌شود که این حرکت باعث کاهش ذخایر در طول سال شود و به طور بالقوه قیمت‌ نفت خام را افزایش دهد. علاوه بر این، افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه، که با تغییر مسیر کشتی‌ها برای اجتناب از دریای سرخ مشهود است، ممکن است به دلیل طولانی شدن مسیرهای سفر و افزایش هزینه‌ها، افزایش قیمت‌ها را تشدید کند.

در مقابل، نگرانی‌ها در مورد کندی رشد اقتصادی در اقتصادهای بزرگ می‌تواند تقاضای نفت را کاهش دهد و بر قیمت‌های نفت خام فشار نزولی وارد کند. فعالان بازار مشتاقانه منتظر انتشار تولید ناخالص داخلی سالانه ایالات متحده (GDP) برای سه ماهه چهارم (سه ماهه چهارم) در روز پنجشنبه هستند که پیش بینی ها حاکی از رشد ثابت 3.2٪ است.

فدرال رزرو (Fed) برای پنجمین جلسه متوالی هفته گذشته تصمیم گرفت نرخ بهره را بین 5.25 تا 5.50 درصد حفظ کند. در حالی که نقطه میانه فدرال رزرو برای سال 2024 بدون تغییر باقی می ماند و نشان دهنده کاهش سه چهارم واحدی نرخ در سال جاری است، هر گونه اظهارات تندروانه یا نشانه ای از دوره طولانی نرخ های بالاتر می تواند با محدود کردن تقاضا در میان افزایش هزینه ها، پتانسیل صعودی قیمت نفت خام برنت را محدود کند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس