اخبار فارکس

نفت به روند صعودی خود ادامه می دهد و سطح بالای 85 دلار در هر بشکه را حفظ می کند

TJS BP oil and gas

قیمت نفت خام برنت در طول معاملات آسیایی روز پنجشنبه، شاهد افزایش علاقه خریداران بود و بخشی از ضررهای متحمل شده در روز گذشته را معکوس کرد. این کالا که در حال حاضر حول مرز 86.44 دلار در نوسان است و به راحتی در محدوده بالاترین سطح چهار ماهه خود باقی می ماند که در اوایل هفته به دست آمد.

فدرال رزرو (Fed) در پایان نشست سیاست گذاری در ماه مارس در روز چهارشنبه بر پیش بینی خود از کاهش سه نرخ بهره برای سال جاری تاکید کرد. پیش‌بینی می‌شود که این موضع دلار آمریکا (USD) را تضعیف کند و در نتیجه از کالاهای دلاری مانند نفت خام حمایت کند. علاوه بر این، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، استحکام اقتصاد ایالات متحده را تأیید کرد و با چشم‌انداز مثبت تقاضای نفت همسو شد و حرکت بیشتری را برای کالا فراهم کرد.

علاوه بر این، کاهش بیش از حد انتظار در ذخایر نفت خام آمریکا، همراه با اختلالات احتمالی عرضه ناشی از تنش‌های ژئوپلیتیکی در مناطقی مانند روسیه و خاورمیانه، نشان‌دهنده تمایل صعودی غالب برای قیمت نفت است. گزارش رسمی منتشر شده توسط اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) حاکی از کاهش شگفت انگیز 2 میلیون بشکه ای در ذخایر به 445 میلیون بشکه برای هفته منتهی به 15 مارس است.

فعالان بازار اکنون توجه خود را به انتشارات شاخص مدیران خرید (PMI) معطوف کرده اند تا بینش هایی در مورد سلامت اقتصاد جهانی داشته باشند، که مستقیماً بر تقاضای سوخت تأثیر می گذارد. همراه با پویایی قیمت گذاری دلار، این عوامل برای ایجاد فرصت های تجاری کوتاه مدت در بازار نفت آماده است. با توجه به زمینه بنیادی حمایتی، هر عقب نشینی قابل توجهی احتمالاً به عنوان یک فرصت خرید تلقی می شود و انتظار می رود با استقبال خریداران همراه شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس