اخبار فارکس

گزارش امروز طلا – قیمت طلا به کمتر از سطح 2150 دلار رسید و معامله گران به دنبال انگیزه ای جدید برای خرید هستند

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) برای سومین روز متوالی به روند نزولی خود ادامه داد و چهارمین حرکت نزولی در پنج روز گذشته را رقم زد و در روز دوشنبه به پایین‌ترین حد یک هفته‌ای خود کاهش یافت. این کاهش قیمت فشار مداومی را زیر 2150 دلار ایجاد کرده است که تحت تأثیر انتظارات معامله گران از فدرال رزرو (Fed) است که ممکن است کاهش نرخ بهره را به تعویق بیندازد. این احساسات با انتشار آمار قوی تر تورم ایالات متحده در هفته گذشته تقویت شده است. علاوه بر این، افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده بیشتر از دلار آمریکا (USD) حمایت می کند و جریان سرمایه گذاری را از طلا که بازدهی ندارد، منحرف می کند.

با وجود این، احساسات بازار همچنان به سمت احتمال آغاز چرخه کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در نشست سیاست ژوئن ژوئن متمایل است. این رویکرد محتاطانه از سوی خریداران دلار آمریکا، از خریدهای تهاجمی جلوگیری می‌کند، در حالی که عدم قطعیت‌های ژئوپلیتیکی نیز به سطح خاصی از حمایت از جذابیت امن طلا کمک می‌کند و در نتیجه ضررهای بیشتر اونس جهانی طلا را محدود می‌کند. معامله گران به احتمال زیاد منتظر سیگنال های واضح تر در مورد موضع فدرال رزرو در مورد نرخ های بهره هستند و قبل از اینکه مبادلات جهت دار قابل توجهی انجام دهند. در نتیجه، همه نگاه ها به نشست دو روزه سیاست پولی FOMC دوخته شده است که قرار است نتیجه آن در روز چهارشنبه اعلام شود.

سرخط خبرهای طلا

داده‌های اخیر ایالات متحده که نشان‌دهنده فشارهای تورمی مداوم است، می‌تواند فدرال رزرو را وادار کند که وضعیت نرخ بهره فعلی خود را حفظ کند و در نتیجه فشار نزولی بر طلا که هیچ بازدهی ندارد، وارد کند.

نظرسنجی اولیه دانشگاه میشیگان که در روز جمعه منتشر شد، حداقل تغییرات را در انتظارات تورمی یک ساله و پنج ساله مارس نشان داد. همچنین این گزارش افت اندکی در شاخص احساسات مصرف کننده ایالات متحده به 76.5 را نیز نشان داد.

با توجه به ابزار FedWatch گروه CME، تقریباً 60 درصد احتمال کاهش نرخ بهره در جلسه سیاست ژوئن وجود دارد که از احساسات صعودی برای دلار آمریکا جلوگیری می کند.

در همین حال، تنش‌های ژئوپلیتیکی با درگیری‌های مداوم مانند جنگ روسیه و اوکراین و ناآرامی‌ها در خاورمیانه ادامه دارد و جذابیت طلا را به عنوان یک دارایی امن تقویت می‌کند.

اوکراین هفته گذشته حملات پهپادی به پالایشگاه‌های نفت روسیه را تشدید کرد، در حالی که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل برنامه‌هایی برای پیشروی به سمت منطقه رفح غزه را تأیید کرد.

با توجه به این عدم قطعیت ها، معامله گران ممکن است رویکرد محتاطانه ای اتخاذ کنند و منتظر نشانه های قابل توجهی از جلسه سیاست پولی آتی FOMC در روز چهارشنبه باشند و قبل از انجام معاملات جهت دار قابل توجه باشند.

بررسی فنی XAUUSD

از نقطه نظر فنی، اگر قیمت طلا به کاهش خود ادامه دهد، احتمالاً با حمایتی در محدوده 2145 تا 2144 دلار مواجه خواهد شد. در صورت نقض، این می تواند نزول به سمت منطقه حمایت قابل توجه بعدی را در نزدیکی 2128 تا 2127 دلار تسریع کند. اصلاحات بیشتر ممکن است منجر به فشار روانی به سمت سطح روانی 2100 دلار شود که انتظار می رود پشتیبانی قوی برای XAU/USD (نماد طلا در فارکس) فراهم کند.

در مقابل، به نظر می‌رسد که مقاومت قابل توجهی در محدوده 2175 تا 2176 دلار وجود داشته باشد که برای طلا باید از آن عبور کرد تا اوج اخیر نزدیک به 2195 دلار را به چالش بکشد. تداوم شتاب خرید فراتر از آستانه 2200 دلار نشان دهنده ادامه روند صعودی مشاهده شده از ابتدای ماه خواهد بود.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های تجارت آفرین - نمودار روزانه طلا
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا دوشنبه 28 اسفند 1402
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس