دلار قدرت خود را حفظ می کند، ین ژاپن در قلمرویی متزلزل پیش از نشست فدرال رزرو

اقتصاد جهانی

در حالی که سرمایه گذاران مشتاقانه منتظر تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره در اواخر روز هستند، دلار آمریکا در برابر سبدی از ارزها قوی مانده است. در همین حال، ین ژاپن همچنان نزدیک به پایین ترین سطح 10 ماهه خود حرکت کرد.

شاخص دلار آمریکا، که ارزش دلار را در برابر سبدی از ارزها اندازه گیری می کند، عمدتاً در 105.17 ثابت ماند زیرا معامله گران تمرکز خود را بر تصمیم قریب الوقوع نرخ فدرال رزرو حفظ کردند.

توجه بازار به ویژه بر روی ین متمرکز شده است، زیرا مقامات آمریکایی و ژاپنی نظرات جدیدی در مورد امکان مداخله ارزی ارائه کردند.

توافق بازار این است که فدرال رزرو احتمالاً نرخ بهره خود را در محدوده فعلی 5.25٪ تا 5.50٪ حفظ خواهد کرد و توجه را به سمت هدایت بانک مرکزی سوق می دهد.

بر اساس ابزار CME FedWatch، بازارهای آتی حاکی از احتمال 30 درصد افزایش نرخ بهره در ماه نوامبر یا 40 درصد در دسامبر است.

کارول کنگ، اقتصاددان و استراتژیست ارزی در بانک مشترک المنافع استرالیا، گفت: “ما انتظار داریم FOMC پیش بینی خود را برای افزایش 25 واحد پایه دیگر تا پایان سال حفظ کند، اگرچه ما پیش بینی نمی کنیم که این افزایش به پایان برسد.” او افزود که جفت دلار/ین ممکن است به دنبال یک نشست تندروانه FOMC با فشار صعودی مواجه شود.

ین در برابر دلار آمریکا در حدود 147.83 معامله شد که کمترین قیمت روز سه شنبه 147.92 بود، اما هنوز در آستانه اعلام FOMC نزدیک به پایین ترین سطح 10 ماهه خود است. مقامات ژاپنی نگرانی خود را در مورد حرکت ارز تکرار کردند و بر ارتباط نزدیک خود با سیاستگذاران ایالات متحده و خارج از کشور و نظارت دقیق آنها بر تحولات بازار تأکید کردند.

گمانه زنی ها در مورد خروج احتمالی زودتر از حد انتظار از سیاست پولی بسیار سست بانک مرکزی ژاپن افزایش یافته است. با این حال، انتظار می‌رود بانک مرکزی نرخ بهره را در روز جمعه بسیار پایین نگه دارد و به بازارها اطمینان دهد که محرک‌های پولی در بحبوحه عدم قطعیت‌های اقتصادی باقی خواهند ماند.

در سایر ارزهای آسیایی، یوان فراساحلی پس از تصمیم چین برای ثابت نگه داشتن نرخ های وام معیار خود نسبتاً بدون تغییر باقی ماند. دلار استرالیا که اغلب به عنوان عاملی برای رشد چین در نظر گرفته می شود، اندکی کاهش یافت، در حالی که دلار نیوزیلند در مقایسه با بالاترین سطح دو هفته ای خود در برابر دلار آمریکا در روز گذشته ثابت بود.

یورو به دلار در 1.0679 دلار ایستاد و پوند انگلیس اندکی کاهش یافت و به 1.2388 دلار رسید. توجه بازار به داده‌های CPI اوت بریتانیا، آخرین اطلاعات تورم قبل از تصمیم بانک مرکزی انگلیس در روز پنجشنبه، معطوف بود.

در بازار ارزهای دیجیتال، بیت کوین در حدود 27137 دلار در نوسان بود که از بالاترین سطح سه هفته اخیر خود در روز سه‌شنبه پایین آمد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید