اخبار فارکس

گزارش امروز طلا – با افزایش نسبی قدرت دلار، قیمت طلا افت ملایمی را تجربه می کند

اونس جهانی طلا XAUUSD

در جریان نشست آسیایی روز پنجشنبه، قیمت طلا (XAU/USD) با فشار فروش مواجه شد و بخشی از رشد روز گذشته را از پایین ترین سطح هفتگی کاهش داد. دلار آمریکا (USD) در میان گمانه زنی ها مبنی بر اینکه فدرال رزرو (Fed) ممکن است کاهش نرخ بهره را به تعویق بیاندازد، شاهد افزایش اندکی بود که به دلیل داده های قوی تورم ایالات متحده تقویت شده بود. این امر، همراه با روند صعودی اخیر در بازارهای جهانی سهام، فشار نزولی بر فلز گرانبهای امن وارد آورد.

با این حال، اجماع فزاینده ای وجود دارد که فدرال رزرو کاهش نرخ بهره را در نشست سیاستی ژوئن آغاز خواهد کرد، که باید دستاوردهای قابل توجه را برای گرینبک محدود کند و از طلا حمایت کند، که بازده ای به همراه ندارد. علاوه بر این، انتظار می‌رود تنش‌های ژئوپلیتیکی ادامه‌دار حرکت نزولی XAU/USD را مهار کند. معامله گران احتمالاً محتاط هستند و از معاملات هیجانی اجتناب می کنند و ممکن است پیش از نشست دو روزه مهم FOMC که سه شنبه آینده آغاز می شود، در حاشیه بمانند.

سرخط خبرهای طلا

انتظارات کاهش بالقوه نرخ بهره توسط فدرال رزرو در جریان نشست سیاستی ژوئن ممکن است دلار آمریکا را محتاط نگه دارد و در میان تنش های ژئوپلیتیکی، از قیمت طلا که بازدهی ندارد حمایت کند. آخرین گزارش CPI ایالات متحده، که روز سه شنبه منتشر شد، حاکی از ادامه فشارهای تورمی است که احتمالاً فدرال رزرو را وادار می کند تا موضع خود را برای بالا نگه داشتن نرخ بهره برای مدت طولانی تر حفظ کند، که می تواند احساسات صعودی XAU/USD را کاهش دهد.

نگرانی سرمایه‌گذاران در مورد خطرات ژئوپلیتیکی ناشی از درگیری طولانی بین روسیه و اوکراین و همچنین تنش‌های جاری اسرائیل و حماس وجود دارد که همچنان وضعیت طلا را به عنوان یک دارایی امن تقویت می‌کند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه گفت که هرگونه استقرار نیروهای آمریکایی در اوکراین به عنوان تشدید قابل توجه درگیری تلقی می شود و مسکو برای هر گونه احتمالی از جمله جنگ هسته ای آماده است. علاوه بر این، در پی یک حمله از طرف اسرائیل یک مرکز توزیع کمک های سازمان ملل در رفح هدف قرار گرفت و حزب الله لبنان از کشته شدن دو جنگجو در دره بقاع در پی دومین روز متوالی حملات اسرائیل در منطقه خبر داد.

بر اساس گزارشی از پایگاه خبری آمریکایی پولیتیکو، مقامات ارشد آمریکایی به همتایان اسرائیلی از حمایت دولت بایدن از هدف قرار دادن دارایی های با ارزش حماس در رفح و اطراف آن اطلاع داده اند.

عدم اطمینان پیرامون موضع فدرال رزرو در مورد کاهش نرخ بهره، بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده را بالا نگه داشته است، کاهش قابل توجه دلار آمریکا و کاهش رشد قابل توجه قیمت طلا را محدود کرده است. معامله گران اکنون توجه خود را به انتشار اطلاعات کلیدی اقتصاد کلان ایالات متحده در روز پنجشنبه معطوف کرده اند، از جمله خرده فروشی ماهانه، شاخص قیمت تولیدکننده و ادعای بیکاری هفتگی، در حالی که پیش بینی ها برای نشست سیاست آتی FOMC در هفته آینده افزایش می یابد.

بررسی فنی XAUUSD

از نقطه نظر فنی، حرکت صعودی بیشتر طلا احتمالاً با مقاومت در اطراف منطقه 2195 دلار مواجه خواهد شد که رکوردی است که جمعه گذشته به آن دست یافت. تداوم شتاب خرید فراتر از مرز 2200 دلار می تواند قیمت طلا را به منطقه ای ناشناخته سوق دهد و نشان دهنده ادامه روند صعودی باشد که طی دو هفته گذشته شاهد آن بودیم.

برعکس، پشتیبانی در حال حاضر در حدود 2155-2150 دلار است. در صورت شکست این سطح، قیمت طلا ممکن است به سمت منطقه حمایتی بعدی نزدیک به 2128-2127 دلار کاهش یابد. اصلاحات نزولی بیشتر می تواند به سمت سطح حمایت قوی در رقم رند 2100 دلار گسترش یابد. شکست قاطع به زیر این سطح ممکن است باعث فروش فنی شود و منجر به زیان های عمیق تر شود.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های تجارت آفرین - نمودار روزانه طلا
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا پنج شنبه 24 اسفند 1402
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس