دلار آمریکا در بحبوحه کاهش بازده اوراق قرضه آمریکا آسیب پذیر به نظر می رسد

اسکناس 1 دلاری

دلار آمریکا (USD) در معاملات روز سه‌شنبه آسیا با کمی سوگیری منفی معامله می‌شود و نزدیک به پایین‌ترین سطح خود از 2 فوریه که هفته گذشته به آن رسیده بود، باقی مانده است. در همین حال، شاخص دلار (DXY)، که گرین‌بک را در برابر سبدی از ارزها اندازه‌گیری می‌کند، موفق می‌شود بالاتر از 103 باقی بماند، زیرا معامله‌گران منتظر داده‌های کلان حیاتی ایالات متحده هستند تا بینش‌هایی درباره تصمیم‌های سیاست‌گذاری آتی فدرال رزرو (Fed) کسب کنند.

تقویم اقتصادی روز سه شنبه ایالات متحده شامل انتشار سفارشات کالاهای بادوام، شاخص اعتماد مصرف کننده هیئت کنفرانس و شاخص تولید ریچموند است. پس از آن، گزارش اولیه تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم ایالات متحده برای چهارشنبه برنامه ریزی شده است و شاخص قیمت قابل توجه مصرف شخصی ایالات متحده (PCE) در روز پنجشنبه منتشر خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود که این انتشارات سیگنال‌های جدیدی را در مورد زمان‌بندی بالقوه کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو ارائه دهد و بر حرکت جهت‌دار بعدی برای دلار آمریکا تأثیر بگذارد.

در همین حال، کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده برای دومین روز متوالی، علیرغم انتظارات تندرو فدرال رزرو، دلار را در حالت تدافعی نگه می دارد. سرمایه گذاران انتظارات خود را برای کاهش سیاست تهاجمی تر توسط فدرال رزرو تعدیل کرده اند زیرا داده های کلان اخیر ایالات متحده نشان دهنده تورم پایدار و اقتصاد مقاومتی است. علاوه بر این، صورتجلسه FOMC که هفته گذشته منتشر شد، همراه با اظهارات مقامات مختلف فدرال رزرو، این باور را تقویت کرد که بانک مرکزی ایالات متحده نرخ های بهره را برای مدت طولانی حفظ خواهد کرد. این موضع حمایتی به نفع دلار آمریکا است.

از نقطه نظر فنی، DXY در هفته گذشته انعطاف پذیری را زیر میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA) نشان داد. این امر حاکی از اهمیت انتظار برای فروش بعدی قابل توجه قبل از تایید اوج کوتاه مدت دلار و در نظر گرفتن تمدید احتمالی عقب نشینی اخیر از اوج سه ماهه ای است که در اوایل فوریه به دست آمد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید