گزارش امروز طلا – قیمت طلا در حالی که دلار آمریکا تثبیت می شود، افزایش یافت

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) برای چهارمین جلسه معاملاتی متوالی روز سه شنبه به روند صعودی خود ادامه داد. چشم انداز فلز گرانبها تقویت شده است زیرا اظهارات سیاستگذاران فدرال رزرو (Fed) که نشان می دهد تورم به طور کلی در جهت درست حرکت می کند، تأثیر شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) و شاخص قیمت تولید کننده (PPI) را برای ژانویه کاهش داده است.

اعتماد ابراز شده توسط سیاستگذاران فدرال رزرو به کاهش طولانی مدت تورم، هزینه فرصت نگهداری دارایی های بدون بازده مانند طلا را کاهش داده است. در همین حال، سرمایه گذاران مشتاقانه منتظر انتشار صورتجلسه کمیته بازار آزاد فدرال رزرو (FOMC) از اولین جلسه سیاست پولی در سال 2024 هستند. انتظار می رود این صورتجلسات بینش هایی را در مورد زمان بندی سه کاهش پیش بینی شده نرخ بهره ارائه دهد که توسط فدرال رزرو مشخص شده است.

با نگاهی به آینده، داده های اولیه S&P Global PMI برای ماه فوریه که قرار است در روز پنجشنبه منتشر شود، نقش مهمی در هدایت حرکت آتی قیمت طلا و دلار آمریکا ایفا خواهد کرد. پیش بینی می شود که PMI تولیدی ایالات متحده برای دومین ماه متوالی از آستانه 50.0 عبور کند و در 50.5 ثبت شود. داده های مثبت کارخانه می تواند تاثیر مخربی بر قیمت طلا داشته باشد.

سرخط خبرهای طلا

قیمت طلا همچنان روند صعودی خود را تجربه می کند، اما تلاش می کند تا حرکت صعودی خود را فراتر از بالاترین سطح چهار روزه در حدود 2023 دلار افزایش دهد. به نظر می رسد حرکت صعودی این فلز گرانبها در میان نگرانی های مداوم در مورد تمایل فدرال رزرو به سمت نرخ های بهره بالاتر به دلیل داده های سرسخت تورم محدود شده است.

داده های اصلی تورم در ایالات متحده تقریباً دو برابر نرخ مورد نیاز 2 درصد است که امیدها برای کاهش بالقوه نرخ بهره توسط فدرال رزرو قبل از ژوئن را کاهش می دهد. بر اساس ابزار CME FedWatch، معامله گران ابراز اطمینان می کنند که نرخ بهره تا جلسه سیاست پولی ماه می در محدوده 5.25٪ تا 5.50٪ بدون تغییر باقی بماند. با این حال، برای جلسه ژوئن، 53 درصد احتمال کاهش 25 واحدی نرخ وجود دارد.

علیرغم کاهش قابل توجه گمانه زنی ها برای کاهش نرخ‌ها به دنبال داده‌های سرسختانه تورم قیمت مصرف‌کننده و تولیدکننده در ژانویه، سیاست‌گذاران فدرال رزرو اهمیت تورم بالای یک‌باره را کم‌اهمیت می‌دانند و تأکید می‌کنند که روند تورم بلندمدت در حال کاهش است. آنها نسبت به تمرکز بیش از حد بر روی یک ضربه تورمی منحصر به فرد هشدار می دهند و آن را یک اشتباه بالقوه می دانند.

در حالی که سرمایه گذاران منتظر انتشار صورتجلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) برای نشست سیاست ژانویه که برای چهارشنبه برنامه ریزی شده است، شاخص دلار آمریکا، که گرینبک را در برابر شش ارز اصلی اندازه گیری می کند، در محدوده باریکی در حدود 104.20 باقی می ماند. انتظار می رود صورتجلسه FOMC توضیح مفصلی برای حفظ نرخ بهره در سطح فعلی برای چهارمین بار متوالی ارائه دهد.

در بیانیه سیاست پولی قبلی، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، بر لزوم تداوم داده‌های مثبت اقتصادی برای توجیه کاهش نرخ استقراض تاکید کرد و «داده‌های خوب» نشان‌دهنده کاهش فشار قیمت‌ها است. در همین حال، بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده که منعکس کننده انتظارات برای سیاست فدرال رزرو است، اندکی بالاتر رفته و به 4.30% نزدیک شده است.

بررسی فنی XAUUSD

قیمت طلا برای چهارمین روز معاملاتی متوالی در مسیر پیروزی قرار دارد و این فلز گرانبها تلاش می کند تا یک شکست قاطع بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 و 50 روزه (EMAs) در حال حاضر حدود 2020 دلار انجام دهد.

روند اولیه طلا منعکس کننده عدم تصمیم گیری در میان فعالان بازار است که با تشکیل مثلث متقارن در بازه زمانی روزانه برجسته می شود. مرزهای رو به بالا و شیب رو به پایین این الگوی نمودار به ترتیب از پایین ترین سطح 13 دسامبر در 1973 دلار تا حداکثر 28 دسامبر در 2088 دلار ترسیم شده است.

نمودار روزانه طلا
نمودار روزانه طلا – 01 اسفند

در حالی که مثلث متقارن یک شکست بالقوه را در هر جهت نشان می دهد، شانس کمی به نفع حرکت در جهت روندی است که قبل از تشکیل مثلث وجود داشت – در این مورد، یک حرکت رو به بالا. یک شکست قاطع در بالا یا پایین خطوط مرزی مثلث شروع یک شکست را نشان می دهد.

شاخص قدرت نسبی 14 دوره ای (RSI) پس از آزمایش کوتاه منطقه زیر 40.00 به سرعت به محدوده 40.00-60.00 بازگشت. این نشان دهنده یک برگشت قوی صعودی در جو بازار است.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا 1 اسفند
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا 1 اسفند
https://tejaratafarin.com/technical-analysis/technical-analysis-xau-usd/chart
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید