گزارش امروز دلار – شاخص دلار در روز سه شنبه به 104.20 کاهش یافته است

اسکناس 1 دلاری

سیر نزولی فعلی شاخص دلار آمریکا (DXY) که اکنون در 104.20 معامله می‌شود، به برداشت سود سرمایه‌گذاران و تحت تأثیر اظهارات لورتا مستر، رئیس بانک فدرال رزرو کلیولند نسبت داده می‌شود. مستر در مورد خطرات بالقوه مرتبط با یک سیاست پولی بیش از حد تهاجمی و تأثیر بالقوه آن بر بازار کار ابراز نگرانی کرد.

موضع ثابت فدرال رزرو، که با گزارش مشاغل قوی و رشد قوی در سه ماهه نیز حمایت شد، منجر به کاهش انتظار کاهش نرخ بهره در آینده شده است. این تغییر در احساسات در معاملات اخیر برای دلار آمریکا سودمند بوده است. با پیشروی هفته، توجه بازار به سایر مقامات فدرال رزرو متمرکز خواهد شد که قرار است اظهاراتی را بیان کنند و به طور بالقوه سرعت حرکت دلار را شکل دهند.

سرخط خبرهای دلار

لورتا مستر، یکی از اعضای فدرال رزرو، بر لزوم هوشیاری بانک مرکزی در مورد خطر سرد شدن بازار کار با سرعت بیشتری از پیش بینی به دلیل یک سیاست پولی محدودکننده تاکید کرده است. علاوه بر این، او اشاره کرد که فدرال رزرو به طور بالقوه می تواند اعتماد لازم را برای اجرای کاهش نرخ در اواخر سال به دست آورد.

در همین حال، بازدهی خزانه داری ایالات متحده در حال کاهش است و اوراق قرضه 2 ساله، 5 ساله و 10 ساله به ترتیب با نرخ های 4.40، 4.04 و 4.09 درصد معامله می شوند.

بر اساس گزارش FedWatch Tool CME، احتمال کاهش نرخ بهره در ماه مارس به 15 درصد کاهش یافته است. با این حال، احتمالات برای نشست ماه مه به 50 درصد افزایش می یابد، اگرچه احتمال قابل توجهی برای حفظ نرخ های بهره فعلی توسط فدرال رزرو وجود دارد.

بررسی فنی DXY

شاخص های نمودار روزانه نشان دهنده یک تغییر کوتاه مدت در حرکت به نفع فروشندگان DXY است، در حالی که به نظر می رسد روند بلندمدت همچنان به نفع گاوها (خریداران) باشد. علیرغم شیب منفی، شاخص قدرت نسبی (RSI) در قلمرو مثبت باقی می‌ماند، که نشان‌دهنده یک عقب‌نشینی بالقوه یا تثبیت به جای معکوس شدن روند است.

میله‌های سبز مسطح در واگرایی میانگین متحرک همگرایی (MACD) نشان‌دهنده دوره‌ای از بلاتکلیفی در بازار است که در آن شتاب می‌تواند به راحتی به نفع خریداران با کاتالیزور مناسب نوسان کند. با این حال، این رکود در MACD ممکن است حاکی از فرسودگی خریداران باشد و این احتمال را افزایش می دهد که خرس ها به زودی کنترل را در دست بگیرند.

با توجه به موقعیت شاخص نسبت به میانگین‌های متحرک ساده (SMA)، گاوها، اگرچه به دلیل رزرو سود تا حدودی ضعیف شده‌اند، اما به نظر می‌رسد همچنان تأثیر قابل‌توجهی بر روند گسترده‌تر دارند. DXY در حال حاضر بالاتر از SMAهای 100 و 200 روزه معامله می شود که نشان دهنده یک تمایل صعودی کلی در بلندمدت است، حتی باوجود اینکه اخیراً به زیر SMA 20 روزه نزول کرده است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید