اخبار فارکس

عقب نشینی قیمت نفت با وجود افزایش تنش ها در خاورمیانه

TJS BP oil and gas

علیرغم تشدید تنش ها در خاورمیانه، قیمت نفت خام در معاملات روز چهارشنبه آسیایی در حال عقب نشینی از افزایش های اخیر است و در حدود 82.50 دلار در هر بشکه در نوسان است. جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، گفته است که پاسخ مناسبی برای حمله به نیروهای ایالات متحده در اردن را آماده کرده است و به یک رویکرد بالقوه لایه‌ای شامل سطوح و مراحل مختلف اقدامات اشاره کرد.

در یک نکته مثبت، گروه مسلح عراقی وابسته به ایران، کتائب حزب الله، مظنون به این حمله مرگبار پهپادی در نزدیکی مرز اردن و سوریه، تعلیق تمامی عملیات نظامی علیه ارتش آمریکا در منطقه را اعلام کرده است.

به‌روزرسانی اخیر رشد اقتصاد جهانی از سوی صندوق بین‌المللی پول (IMF) ممکن است بر قیمت نفت خام تأثیر مثبت بگذارد. پیش‌بینی تجدیدنظر شده صندوق بین‌المللی پول نشان‌دهنده انتظارات برای رشد قوی‌تر، به‌ویژه در اقتصادهای ایالات متحده و چین است. شاخص ماهانه مدیران خرید غیر تولیدی چین (PMI) نیز نشان دهنده بهبود عملکرد بخش خدمات است که از انتظارات 50.7 پیشی گرفته است، در حالی که PMI تولیدی با 49.2 انتظارات را برآورده کرد.

از نظر شاخص های بازار، موسسه نفت آمریکا (API) کاهش بیش از حد انتظار 2.50 میلیون بشکه در ذخایر هفتگی نفت خام ایالات متحده برای هفته منتهی به 26 ژانویه گزارش داد. این بهبود نسبت به هفته قبل با پیش بینی بازار برای اداره اطلاعات انرژی (EIA) ارقام مطلوب تغییرات ذخایر نفت خام را در روز چهارشنبه منتشر می کند.

فراتر از شاخص های بازار نفت، فعالان بازار از نزدیک فعالیت های فدرال رزرو (Fed) را برای بینش های بیشتر در مورد چشم انداز اقتصادی ایالات متحده زیر نظر خواهند داشت. ترکیبی از رویدادهای ژئوپلیتیکی و داده های اقتصادی احتمالاً بر قیمت نفت خام در جلسات آینده تأثیر خواهد گذاشت.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس