اخبار فارکس

گزارش امروز طلا – معامله گران در انتظار نشست مهم سیاست پولی FOMC

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) در تلاش است تا خود را بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) برساند و محدوده معاملاتی باریکی را در معاملات روز سه شنبه آسیا حفظ کند. علیرغم افزایش قیمت در روز گذشته، قیمت این فلز گرانبها در زیر منطقه 2040-2042 دلاری و در محدوده معاملاتی آشنایی باقی می ماند، زیرا معامله گران منتظر شفافیت بیشتر در مورد کاهش بالقوه نرخ بهره فدرال رزرو (Fed) قبل از متعهد شدن به پوزیشن های جهت دار جدید هستند. در نتیجه، توجه ها بر نتیجه نشست دو روزه سیاست پولی FOMC که قرار است در روز چهارشنبه منتشر شود، متمرکز شده است.

پیش از این رویداد مهم بانک مرکزی، سرمایه گذاران در حال تعدیل انتظارات خود برای کاهش سیاست تهاجمی فدرال رزرو در سال 2024، با توجه به تداوم انعطاف پذیری اقتصاد ایالات متحده هستند. این تعدیل به عنوان یک باد معکوس مهم برای قیمت طلا تلقی می شود، حتی اگر کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده حمایتی را فراهم کند. با وجود این، عواملی مانند بحران ادامه دار خاورمیانه در مهار خطرات احتمالی نزولی برای فلز امن نقش دارند. معامله گران اکنون توجه خود را به ارقام اولیه تولید ناخالص داخلی از منطقه یورو و داده های کلان کلیدی ایالات متحده، از جمله شاخص اعتماد مصرف کننده هیئت کنفرانس و فرصت های شغلی JOLTS، در جستجوی نشانه های حرکت بازار معطوف کرده اند.

سرخط خبرهای طلا

معامله گران در انتظار نشست مهم سیاست پولی FOMC هستندکه امرز آغاز می شود و این انتظار منجر به کاهش نوسانات قیمت در بازار طلا می شود. تمرکز مستقیماً بر تصمیم آتی فدرال رزرو در روز چهارشنبه و بیانیه سیاستی بعد از آن است که برای نشانه‌های مربوط به زمان اولین کاهش نرخ بهره مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهد گرفت – عاملی که برای بازار طلای بدون بازده اهمیت دارد.

به طور همزمان، کاهش مداوم بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، همراه با خطر مداوم تشدید تنش های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه، از پناهگاه امن XAU/USD حمایت می کند. وزارت خزانه داری ایالات متحده پیش بینی خود را برای استقراض فدرال از 816 میلیارد دلار به 760 میلیارد دلار کاهش داده است که به کاهش بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت ایالات متحده کمک می کند و آن را به 4.0% نزدیک می کند.

گزارش‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در پاسخ به حمله پهپادی که توسط شبه‌نظامیان طرفدار ایران در نزدیکی مرز اردن و سوریه انجام شد و منجر به کشته شدن سه سرباز آمریکایی شد، آماده است تا مجوز اقدام نظامی آمریکا را صادر کند.

رویارویی مستقیم بین ایالات متحده و ایران می تواند اثرات نامطلوبی بر عرضه جهانی نفت داشته باشد و به طور بالقوه شوک تورمی را برای اقتصاد جهانی ایجاد کند و مانع رشد جهانی شود.

در حالی که بازار در انتظار نتیجه این تحولات است، انتشار ارقام اولیه تولید ناخالص داخلی از منطقه یورو به همراه داده‌های مربوط به شاخص اعتماد مصرف‌کننده هیئت کنفرانس و فرصت‌های شغلی JOLTS از ایالات متحده در روز سه‌شنبه، ممکن است حرکت و جهت‌گیری را برای بازار طلا فراهم کند.

بررسی فنی XAUUSD

از نقطه نظر فنی، معامله‌گران صعودی ممکن است ترجیح دهند قبل از شروع موقعیت‌های جدید و پیش‌بینی حرکت‌های صعودی بیشتر، منتظر یک پیشرفت پایدار بالای منطقه عرضه 2040-2042 دلار باشند. با توجه به اینکه نوسانگرهای نمودار روزانه اخیراً وارد محدوده مثبت شده‌اند، پتانسیل صعود قیمت طلا به سمت منطقه مقاومت 2077 دلاری با هدف نهایی بازپس گیری سطح رقم گرد 2100 دلار وجود دارد.

برعکس، نوسان پایین اخیر، تقریباً در محدوده 2020-2019 دلار، به عنوان یک سطح حمایتی فوری عمل می کند و از خطرات نزولی محافظت می کند. زیر این، منطقه 2012-2010 دلار و علامت روانشناختی قابل توجه 2000 دلار پشتیبانی بیشتری ارائه می دهند. یک شکست قاطع در زیر دومی احتمالاً به عنوان یک محرک جدید برای معامله گران نزولی عمل می کند و SMA 100 روزه را در محدوده 1978-1977 دلار نشان می دهد. کاهش قابل توجه تر می تواند به طور بالقوه قیمت طلا را به SMA بسیار مهم 200 روزه برساند که در نزدیکی منطقه 1964 دلار قرار دارد.

سیگنال های روزانه تجارت آفرین – اونس جهانی طلا

سیگنال های روزانه تجارت آفرین - اونس جهانی طلا
سیگنال های روزانه تجارت آفرین – اونس جهانی طلا سه شنبه 10 بهمن
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس