نقره برای تلاش برای بازیابی 22.40 دلار در خلال گمانه زنی ها برای کاهش نرخ بهره فدرال رزرو

XAG/USD TJA

قیمت نقره (XAG/USD) به سمت 22.70 دلار در حال بهبود است، زیرا شاخص دلار آمریکا (DXY) در تلاش برای افزایش مجدد خود است و تنش ها در خاورمیانه همچنان جریان ها را به سمت دارایی های امن هدایت می کند. فلز سفید از 22.43 دلار به پایین ترین حد دو ماه اخیر بازگشته است، اما هنوز نتوانسته است سرمایه گذاران را متقاعد کند که بهبودی قوی در راه است.

معاملات آتی S&P500 در جلسه آسیایی ثابت است که نشان دهنده وضعیت محتاطانه بازار است. در غیاب شاخص های اقتصادی مهم در تقویم اقتصادی امروز، شاخص دلار در محدوده معاملاتی روز پنجشنبه نوسان می کند. در همین حال، بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به تقریبا 4.17 درصد رسیده است.

سرمایه گذاران اکنون تمرکز خود را به جلسه سیاست پولی فدرال رزرو (Fed) که برای 31 ژانویه برنامه ریزی شده است معطوف کرده اند. انتظار می رود فدرال رزرو نرخ های بهره را در محدوده 5.25-5.50 درصد بدون تغییر نگه دارد. فعالان بازار از نزدیک به دنبال راهنمایی در مورد نرخ های بهره و نشانه هایی از زمان ممکن است که فدرال رزرو اولین کاهش نرخ خود را پس از یک کمپین سریع تاریخی “تقویت نرخ ها” در نظر بگیرد.

اظهارات رافائل بوستیک، رئیس بانک فدرال آتلانتا در روز پنجشنبه حاکی از آن است که در صورتی که بانک مرکزی شواهد قانع کننده ای داشته باشد که تورم به موقع به هدف 2 درصد بازگردد، می تواند زودتر کاهش نرخ را اعلام کند. بوستیک همچنین هشدار داد که کاهش زودهنگام نرخ‌ها می‌تواند تقاضای کلی را تقویت کند و فشار قیمت‌ها را بیشتر کند و به طور بالقوه تلاش‌ها برای مهار تورم سرسخت را مختل کند.

بررسی فنی XAGUSD

قیمت نقره در حال حاضر در یک الگوی نمودار مثلث نزولی در مقیاس روزانه در حال نوسان است که نشان دهنده انقباض شدید در نوسانات است. XAGUSD نزدیک به حمایت افقی الگوی نمودار ذکر شده، که پایین ترین سطح 22.50 دلار در 13 دسامبر است، شناور است. خط روند نزولی الگوی انقباض نوسانات از بالاترین سطح 3 دسامبر در 25.92 دلار گرفته شده است.

نمودار روزانه نقره 29 دی ماه
نمودار روزانه نقره 29 دی ماه

میانگین متحرک نمایی 20 دوره ای (EMA) نزدیک به 23.20 دلار به عنوان مقاومت برای خریداران نقره عمل می کند.

شاخص قدرت نسبی (RSI) (14) در سطح بسیار مهمی قرار دارد. یک ثبات متقاعد کننده در محدوده 20.00-40.00 ممکن است باعث حرکت نزولی شود. معامله گران باید مراقب شکست های احتمالی سطح حمایت یا مقاومت ارائه شده توسط EMA 20 دوره ای برای تایید روند بالقوه باشند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید