اخبار فارکس

قیمت نقره با حفظ موضع تندروانه فدرال رزرو تا نزدیک به 22.70 دلار کاهش یافت

XAG/USD TJA

قیمت نقره (XAG/USD) در حال رکود قابل توجهی است زیرا سیاست گذاران فدرال رزرو (Fed) بر تعهد خود برای حفظ نرخ های بهره بالاتر برای یک دوره طولانی تاکید دارند. فلز سفید کاهش قابل توجهی را تجربه کرده و به حدود 22.70 دلار رسیده است و احتمالاً در پیش بینی اطلاعات آینده فروش خرده فروشی و تولید صنعتی ایالات متحده محتاط خواهد بود.

در طول جلسه آسیایی، معاملات آتی S&P500 زیان هایی را ثبت کردند که نشان دهنده کاهش بیشتر ریسک پذیری فعالان بازار است.

شاخص دلار آمریکا (DXY) به دلیل اظهارات کریستوفر والر، از فدرال رزرو، که بر عدم تمایل بانک مرکزی به عجله در کاهش نرخ بهره در میان خطرات احتمالی در ارقام تورم تاکید کرد، به نزدیک به 103.50 افزایش یافت. والر اظهار داشت که فدرال رزرو تنها در صورتی کاهش نرخ بهره را در نظر خواهد گرفت که تورم به تعدیل ادامه یابد. در حالی که بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده اندکی به بالای 4.0 درصد کاهش یافته است.

بر اساس ابزار CME Fedwatch، احتمال کاهش 25 واحدی (bps) نرخ بهره به دنبال اظهارات تندروانه والر به 62 درصد کاهش یافته است.

با نگاهی به آینده، سرمایه‌گذاران از نزدیک داده‌های خرده‌فروشی ماهانه ایالات متحده را برای ماه دسامبر، که برای انتشار در ساعت 17:00 بوقت ایران برنامه‌ریزی شده است، زیر نظر خواهند داشت. پیش‌بینی می‌شود که داده‌های اقتصادی رشد 0.4 درصدی را در مقایسه با 0.3 درصدی در نوامبر نشان دهد. انتظار می رود تولید صنعتی ثابت بماند.

بررسی فنی XAGUSD

قیمت نقره به سمت سطح حمایت بحرانی شناسایی شده از پایین ترین سطح 13 دسامبر، در حدود 22.51 دلار در نمودار چهار ساعته، در حال کاهش است. میانگین متحرک نمایی 200 دوره ای (EMA) در حدود 23.48 دلار به عنوان یک مانع مهم برای گاوهای نر قیمت نقره عمل کرده است.

نمودار روزانه نقره - 27 دی ماه
نمودار روزانه نقره – 27 دی ماه

شاخص قدرت نسبی 14 دوره ای (RSI) به زیر 40.00 رسیده است که نشان دهنده شروع حرکت نزولی است. این نشان دهنده افزایش فشار فروش در بازار نقره است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس