اخبار فارکس

قیمت نقره پس از رسیدن به کف 7 هفته ای، افزایش قابل توجهی را در تجربه کرد

XAG/USD TJA

قیمت نقره (XAG/USD) پس از رسیدن به 22.50 دلار به پایین ترین حد هفت هفته اخیر، افزایش قابل توجهی را در تجربه کرد. با وجود افزایش مداوم شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) در ماه دسامبر، با وجود انتظارات بازار برای کاهش نرخ بهره فدرال رزرو (Fed) در ماه مارس، این فلز گرانبها به نزدیکی 23.00 دلار بازگشت.

معاملات آتی S&P500 در طول نشست آسیایی متحمل زیان هایی شده است که نشان دهنده کاهش ریسک پذیری فعالان بازار است. شاخص دلار آمریکا (DXY) تمام دستاوردهای به دست آمده در پی انتشار ارقام تورمی بالاتر از حد انتظار را کنار گذاشته است.

تورم کل با نرخ سالانه 3.4 درصد افزایش یافت که از اجماع 3.2 درصد و گزارش قبلی 3.1 درصد فراتر رفت. در همین حال، CPI اصلی، که قیمت‌های نوسانات مواد غذایی و نفت را در بر نمی‌گیرد، در مقایسه با قرائت قبلی 4.0 درصد کاهش خفیفی را تجربه کرد و به 3.9 درصد رسید.

علیرغم گزارش تورم، سرمایه گذاران به احتمال آغاز کمپین کاهش نرخ توسط فدرال رزرو از ماه مارس اطمینان دارند. بر اساس ابزار CME Fedwatch، احتمال کاهش 25 پوینتی نرخ به 5.00-5.25٪ در حدود 68٪ ثابت مانده است.

بررسی فنی نقره

قیمت نقره XAGUSD حول سطح حمایت افقی که از پایین ترین سطح 13 دسامبر در 22.51 دلار ایجاد شده بود، با علاقه خرید مواجه شده است. با این حال، میانگین متحرک نمایی 50 دوره ای (EMA) در 23.17 دلار به عنوان یک مقاومت عمل می کند و مانعی برای خریداران نقره ایجاد می کند. در صورت فروش مجدد، دارایی به طور بالقوه می تواند پایین ترین سطح 13 نوامبر را در 21.88 دلار نشان دهد.

اگر شاخص قدرت نسبی 14 دوره ای (RSI) به محدوده پایین 20.00-40.00 کاهش یابد، احتمالاً شروع یک حرکت نزولی رخ می دهد. این می تواند نشان دهنده افزایش فشار فروش و گسترش احتمالی روند نزولی قیمت نقره باشد.

نمودار نقره 22 دی
نمودار روزانه نقره 22 دی
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس