ضعف روبل روسیه و رسیدن به بالای منطقه 96.40 در مقابل دلار، معامله گران منتظر داده های PCE ایالات متحده هستند

روبل روسیه

USD/RUB برای سومین روز متوالی در اوایل جلسه اروپا در روز پنجشنبه روندی صعودی دارد. این جفت در حال حاضر در حدود 96.40 معامله می شود که 0.27 درصد افزایش در روز را نشان می دهد. این افزایش به دلیل کاهش ارزش روبل روسیه در برابر دلار آمریکا است که به دلیل مشکلات اقتصادی مداوم روسیه به پایین ترین حد در 16 ماه گذشته رسیده است.

دلار به روبل - USDRUB

همین هفته گذشته، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اشاره کرد که اقتصاد نشانه هایی از رشد، از جمله افزایش دستمزدها را نشان می دهد. گزارش های اسپوتنیک نشان می دهد که روسیه از جمهوری فدرال آلمان پیشی گرفته است و اکنون در بین پنج کشور برتر جهان از نظر برابری قدرت خرید و اندازه اقتصادی رتبه بندی شده است.

علاوه بر این، آنتون سیلوانوف وزیر دارایی در آخر هفته اظهار داشت که پیش‌بینی می‌شود اقتصاد روسیه در سال 2023 حداقل 2.5 درصد رشد کند که با نرخ تورم مورد انتظار در حدود 6 درصد همراه است. سیلوانوف همچنین تعهد خود را برای همکاری با بانک مرکزی برای اجرای اقدامات لازم به منظور کاهش تورم به سطح مطلوب اعلام کرد. شایان ذکر است، بانک روسیه نرخ بهره را 350 واحد پایه افزایش داده و به 12 درصد در 15 اوت رسانده بود تا روبل را در بحبوحه درگیری های اوکراینی تثبیت کند.

با تغییر تمرکز روی دلار آمریکا، گمانه‌زنی‌هایی در بازارها وجود دارد که فدرال رزرو (Fed) ممکن است سیاست انقباضی خود را زودتر از آنچه قبلاً انتظار می‌رفت به پایان برساند. با این حال، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو اشاره کرد که هرگونه افزایش احتمالی بیشتر نرخ بهره به داده های دریافتی، به ویژه وضعیت بازار کار بستگی دارد. انتشار آمار اشتغال ایالات متحده در اواخر هفته می تواند منجر به نوسانات بازار شود و بر جهت کوتاه مدت دلار تأثیر بگذارد.

با نگاهی به آینده، نظارت بر تحولات مربوط به درگیری اوکراین بسیار مهم خواهد بود. بعداً امروز، توجه به شاخص قیمت اصلی مصرف شخصی ایالات متحده (PCE)، ادعاهای بیکاری هفتگی، و PMI شیکاگو خواهد بود. داده های مورد انتظار حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده قرار است روز جمعه منتشر شود و انتظار می رود 170000 شغل جدید در ماه اوت ایجاد شود. معامله گران با این داده ها هماهنگ خواهند شد و فرصت هایی را در زمینه نرخ مبادله USD/RUB جستجو خواهند کرد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید