اخبار فارکس

طلا با بالاترین سطح سه هفته اخیر بازی می کند و بالاتر از سطح 1945 دلار معامله می شود

اخبار طلا

قیمت طلا در روز پنجشنبه برای چهارمین روز متوالی خریداران را به خود جذب کرد و در جریان معاملات آسیایی به بالای سطح 1945 دلار صعود کرد. این امر آن را به بالاترین سطح چهار هفته ای که در روز گذشته رسیده بود نزدیک می کند. این احتمال وجود دارد که XAU/USD بهبود خود را از پایین ترین سطح اخیر در حدود 1885 دلار که هفته گذشته مشاهده شد، بیشتر کند.

اونس جهانی طلا - XAUUSD

دلار آمریکا (USD) پس از انتشار داده‌های ناامیدکننده اقتصاد کلان آمریکا در روز چهارشنبه به پایین‌ترین سطح دو هفته‌ای خود رسید، همچنان ضعیف است. این ضعف دلار عامل مهمی است که از قیمت طلا حمایت می کند. شایان ذکر است، گزارش پردازش خودکار داده ها (ADP) نشان داد که تنها 177000 شغل توسط کارفرمایان بخش خصوصی ایالات متحده در ماه اوت اضافه شده است. این رقم به طور قابل توجهی کمتر از بازبینی کاهشی 324,000 در ماه قبل است و کمتر از 195,000 مورد انتظار است. علاوه بر این، برآورد دوم نشان داد که اقتصاد ایالات متحده با سرعت سالانه 2.1 درصد در سه ماهه دوم رشد کرد که از رشد 2.4 درصدی اولیه گزارش شده بود.

کاهش شاخص اعتماد مصرف کننده هیئت کنفرانس از 114.0 به 106.1 در ماه آگوست، بیشتر از این باور بازار حمایت می کند که فدرال رزرو (Fed) تلاش های خود برای افزایش نرخ بهره را در سپتامبر متوقف خواهد کرد. این سناریو همچنان بر بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده فشار می آورد و در نتیجه دلار را تضعیف می کند و طلا را به عنوان دارایی بدون بازدهی ترجیح می دهد. نگرانی های اقتصادی جهانی نیز به جذابیت طلا به عنوان یک دارایی امن کمک می کند، اگرچه هر گونه تغییر مثبت در احساسات بازار ممکن است در حال حاضر سودهای بیشتر را کاهش دهد.

پیش از انتشار شاخص قیمت PCE ایالات متحده – که معیار مورد علاقه فدرال رزرو برای نرخ تورم در نظر گرفته می شود – معامله گران ممکن است موضع محتاطانه ای اتخاذ کنند. بازارها همچنان در پتانسیل افزایش 25 واحدی نرخ بهره توسط بانک مرکزی ایالات متحده در سال 2023 قیمت گذاری می کنند. بنابراین، نتیجه داده ها بر انتظارات در مورد رویکرد فدرال رزرو برای افزایش نرخ تأثیر می گذارد، در نتیجه بر تقاضای دلار تأثیر می گذارد و حرکت جدیدی را به ارزش دلار ارائه می دهد. طلا به دلار آمریکا. مگر اینکه داده های تورم ایالات متحده به طور مثبت غافلگیر شوند، عوامل بنیادی غالب حاکی از آن است که مسیر XAU/USD به سمت افزایش بیشتر متمایل است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس