اخبار فارکس

فشار نزولی روی طلا و نقره با افزایش شاخص دلار امریکا

XAUUSD TJA GOLD

قیمت طلا و نقره در اوایل معاملات روز چهارشنبه آمریکا با کاهش قابل توجهی روبرو شد. این کاهش به دلیل تقویت اخیر شاخص دلار آمریکا و روند نزولی قیمت نفت خام است. هر دو فلز پس از سودهای اخیر با برداشت سود (سود گرفتن) توسط معامله گران آتی کوتاه مدت روبرو هستند. طبق آخرین اطلاعات، طلای فوریه با 22.10 دلار کاهش به 2051.30 دلار و نقره مارس 0.483 دلار کاهش یافت و به 23.47 دلار رسید.

در طول روز، بازارهای سهام آسیایی و اروپایی عملکردی متفاوت تا ضعیف‌تر را نشان دادند. معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده نشان دهنده گشایش کمتر برای جلسه روز نیویورک است. افزایش ریسک گریزی در اواسط هفته به دلیل افزایش تنش ها در خاورمیانه مشاهده می شود، به ویژه در شرایطی که اسرائیل در آماده باش برای تشدید تنش نظامی احتمالی با حزب الله به دنبال کشته شدن یکی از رهبران ارشد حماس در بیروت توسط هواپیماهای بدون سرنشین به سر می برد – حادثه ای که به طور گسترده به اسرائیل نسبت داده می شود.

نکته مهم در تقویم اقتصادی ایالات متحده برای چهارشنبه، انتشار صورتجلسه نشست دسامبر FOMC فدرال رزرو است. معامله گران همچنین منتظر گزارش وضعیت اشتغال ایالات متحده در روز جمعه برای ماه دسامبر هستند، که انتظار می رود تعداد مشاغل غیرکشاورزی کلیدی 170,000 در مقایسه با افزایش 199,000 شغلی در گزارش نوامبر افزایش یابد.

در بازارهای دیگر، شاخص دلار آمریکا بالاتر رفته است و به تقویت خود از روز سه شنبه ادامه می دهد. قیمت نفت خام نسبتاً ثابت است و در حدود 70.25 دلار در هر بشکه قرار دارد و همچنان در نمودار روزانه روند نزولی دارد. بازده اوراق 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در حال حاضر 3.972 درصد است.

داده های برنامه ریزی شده اقتصادی ایالات متحده برای چهارشنبه شامل بررسی هفتگی درخواست های وام مسکن MBA، گزارش هفتگی فروش خرده فروشی جانسون ردبوک، گزارش ISM در مورد تولید تجاری، گزارش JOLTS، فروش صنعت خودرو داخلی و صورتجلسه آخرین جلسه FOMC است.

از منظر تحلیل تکنیکال طلا، معاملات آتی طلا یک مزیت فنی کلی کوتاه مدت را حفظ می کند و در یک روند صعودی سه ماهه در نمودار روزانه قرار دارد. هدف صعودی بعدی قیمت برای خریداران طلا دستیابی به بسته شدن معاملات آتی مارس بالاتر از مقاومت جامد در 2100.00 دلار است. از جنبه نزولی، اولین حمایت با قیمت 2040.00 دلار و پس از آن 2030.00 دلار مشاهده می شود.

نمودار ساعتی طلا
نمودار ساعتی طلا

خریداران نقره ای همچنین دارای مزیت فنی کوتاه مدت هستند، اگرچه نشانه هایی از محو شدن را نشان می دهند. قیمت ها در نمودار روزانه در یک روند صعودی متلاطم سه ماهه باقی می مانند. هدف صعودی بعدی قیمت برای گاوهای نقره، بستن قیمت های آتی مارس بالاتر از مقاومت فنی رند در 25.00 دلار است. سطوح حمایت کلیدی برای نقره در 23.25 دلار و 23.00 دلار دیده می شود.

نمودار ساعتی نقره
نمودار ساعتی نقره
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس