اونس جهانی طلا سطح کلیدی 2085 دلار را قبل از جلسه فدرال رزرو آزمایش می کند

اونس جهانی طلا XAUUSD

اونس جهانی طلا در تلاش برای بازگشت به بالای 2060 دلار در اوایل روز چهارشنبه است که منعکس کننده حرکت مشاهده شده در آسیا در روز سه شنبه است. با وجود ریسک گریزی آشکار در بازارها، شاخص دلار آمریکا (DXY) در تلاش است تا حرکت صعودی قبلی خود را حفظ کند.

تمام توجهات روی صورتجلسه فدرال رزرو و داده های شغلی ایالات متحده متمرکز شده است. در بحبوحه تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه و اختلافات در حال جوش بین چین و تایوان، احساس ریسک در معاملات روز چهارشنبه آسیا ضعیف است. این محیط به طلا، پناهگاه امن سنتی، اجازه می‌دهد تا بازیابی متوسطی را از نزدیکی 2060 دلار تجربه کند.

سرمایه گذاران محتاط هستند زیرا مشتاقانه منتظر انتشار صورتجلسه نشست دسامبر فدرال رزرو ایالات متحده (Fed) و داده های JOLTS Job Openings هستند. این انتشارات می تواند بینش جدیدی در مورد پتانسیل کاهش نرخ بهره در اواخر سال ارائه دهد. در همین حال، هشدارهای سونامی و زلزله‌های متعدد با بزرگی بزرگ در ژاپن، سرمایه‌گذاران را در معرض خطر نگه می‌دارد، اگرچه تأثیر بلایای طبیعی بر بازار تاکنون محدود بوده است.

با وجود احساسات منفی غالب، دلار آمریکا به دنبال عملکرد ضعیف در بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، از بالاترین رقم چند روزه خود عقب نشینی می کند. این در حالی اتفاق می‌افتد که به نظر می‌رسد انتظارات برای کاهش شدید نرخ بهره آمریکا با پیش‌بینی گزارش‌های فدرال رزرو و انتشار داده‌های مشاغل کاهش یافته است.

قیمت طلا سال 2024 را مثبت آغاز کرد و آستانه 2080 دلار را در نیمه اول معاملات روز سه شنبه آزمایش کرد. با این حال، در بحبوحه افزایش شدید دلار آمریکا، تغییر شدیدی را تجربه کرد و به زیر 2060 دلار رسید. فعالان بازار قبل از داده‌های مهم اشتغال ایالات متحده و انتشار صورتجلسه فدرال رزرو، فعالیت‌ها را تغییر دادند و به روند صعودی مجدد دلار، همراه با بازده اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده کمک کردند.

تحلیل تکنیکال طلا

تجزیه و تحلیل نمودار روزانه قیمت طلا یک چشم انداز فنی کوتاه مدت ثابت را نشان می دهد. چالش فعلی طلا، مقاومت ارائه شده توسط خط روند صعودی است که در 2100 دلار قرار دارد و ثابت می کند که یک مانع بزرگ است.

قبل از رسیدن به این سطح، خریداران طلا در نزدیکی منطقه 2085 دلار با مقاومت روبرو می شوند که مانع قابل توجهی ایجاد می کند.

در صورتی که طلا با موفقیت پایه محکمی در بالای این نقاط مقاومت ایجاد کند، هدف بعدی بالاترین رقم تاریخ 2144 دلار خواهد بود.

نمودار روزانه اونس جهانی طلا - چهراشنبه 13 دی
نمودار روزانه اونس جهانی طلا – چهراشنبه 13 دی

شاخص 14 روزه شاخص قدرت نسبی (RSI) روند مثبتی را نشان می دهد که در بالای خط وسط به سمت بالا حرکت می کند و نشان می دهد که هنوز پتانسیل برای افزایش بیشتر وجود دارد.

با حمایت از چشم انداز خوش بینانه، میانگین متحرک 100 روزه (SMA) در آستانه عبور از میانگین متحرک 200 روزه است که نشان دهنده یک Bull Cross بالقوه در آینده نزدیک است.

از جنبه نزولی، حمایت اولیه در پایین ترین سطح 2058 دلار ثبت شده در روز جمعه شناسایی شده است. اگر این سطح شکسته شود، توجه ممکن است به رقم گرد 2050 دلاری به عنوان حمایت احتمالی بعدی معطوف شود.

دفاع نهایی برای خریداران طلا بر اساس میانگین متحرک 21 روزه (SMA) در 2038 دلار است. این سطح به عنوان یک منطقه حمایتی حیاتی عمل می کند که سرمایه گذاران از نزدیک بر آن نظارت خواهند کرد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید