خریداران نفت با وجود عقب نشینی قیمت از سطح مقاومت 13 روزه، امیدوار صعود به بالای 77.80 دلار هستند

اخبار نفت WTI - Brent

نفت خام WTI با گذر از خط مقاومتی که در دو هفته گذشته برقرار بود، کاهش ملایمی نزدیک به 79.80 دلار را تجربه کرد و در نتیجه با اولین کاهش روزانه پس از سه روز روبرو شد . این حرکت قیمت با سیگنال های نزولی نشانگر واگرایی همگرایی میانگین متحرک (MACD) همسو می شود. علیرغم کاهش ارزش دلار آمریکا و احساسات مثبت ناشی از تحولات چین، نفت خام در تلاش برای حفظ قیمت خود است.

نفت WTI

مقاومت فعلی ناشی از یک خط روند نزولی از 9 اوت است که در حال حاضر حدود 80.15 دلار است که حرکت صعودی فوری کالا را مهار می کند.

با توجه به سیگنال های نزولی از MACD و عقب نشینی اخیر از خط مقاومت قابل توجه، احتمال اصلاح نزولی بیشتر در قیمت نفت وجود دارد.

با این حال، همگرایی میانگین متحرک نمایی 200 روزه و 50 روزه (EMA) یک مانع قوی برای حرکت نزولی است که در حال حاضر حدود 77.80 دلار قرار دارد.

علاوه بر این، اوج از اوایل جولای، تقریباً 77.15 دلار، نیز به عنوان سطح حمایت کوتاه مدت عمل می کند. اگر این سطح شکسته شود، می تواند منجر به کاهش سریعتر به سمت بالاترین سطح در ماه می در حدود 74.70 دلار شود.

برعکس، اگر قیمت بتواند به بالای خط مقاومت ذکر شده در حدود 80.15 دلار به صورت روزانه بسته شود، اهداف بعدی بالاترین قیمت هفتگی قبلی در حدود 81.70 دلار خواهد بود و به دنبال آن اوج آوریل در 83.40 دلار خواهد بود.

اگر نفت خام WTI با قدرت از 83.40 دلار فراتر رود، اوج ماهانه فعلی حدود 84.35 دلار به عنوان آخرین خط دفاعی برای فروشندگان خواهد بود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید