اخبار فارکس

اگر پرونده‌ها در مهلت جدید به SEC نرسند، ETF بیت‌کوین ممکن است رد شود

اخبار بیت کوین

در سال آینده 2024، بازار ارزهای دیجیتال به شدت به پاسخ مربوط به تایید ETF بیت کوین اسپات واکنش نشان می دهد. ضرب‌الاجل 10 ژانویه برای این تصمیم یا به‌عنوان یک کاتالیزور صعودی عمل می‌کند و قیمت بیت‌کوین و سایر دارایی‌های کریپتو را بالاتر می‌برد، یا می‌تواند به طور بالقوه منجر به سقوط بی‌سابقه‌ای در بازار شود. نتیجه این رویداد مهم به شدت به این بستگی دارد که کدام نهادها قبل از سال جدید تاییدیه را تضمین کنند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) اخیراً با نمایندگانی از دوازده متقاضی که به دنبال تایید وجوه قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) هستند، گفتگو کرده است. در طول این بحث‌ها، نهاد نظارتی حداقل به دو نفر از هفت صادرکننده اطلاع داد که باید پرونده‌های به‌روزرسانی‌شده را قبل از پایان سال 2023 ارسال کنند. کمیسیون SEC تأکید کرد که شرکت‌هایی که تا 29 دسامبر به‌روزرسانی‌های نهایی را برای برنامه‌های ETF بیت کوین خود ارسال نکنند، ممکن است خطر از دست دادن پرونده‌های خود را داشته باشند. انتظار می رود موج اول تصویب تا 10 ژانویه باشد.

در میان نمایندگان هفت شرکت، مدیرانی از نهادهای برجسته مانند BlackRock، Grayscale، ARK Invest و 21Shares حضور داشتند. با این حال، نام شرکت های خاصی که مهلت 29 دسامبر برای آنها اعمال می شود نامشخص است. 72 ساعت آینده احتمالاً شفافیت را به ارمغان خواهد آورد، زیرا مدیران دارایی تلاش می کنند تا اطمینان حاصل کنند که پرونده های ETF بیت کوین آنها قبل از پایان سال تأیید می شود.

در سناریوی کنونی بازار، قیمت Bitcoin در 43530 دلار است که یک حرکت جانبی را در هفته گذشته نشان می‌دهد و در تلاش برای شکستن سطح مقاومت 44000 دلاری است که بالاترین سطح سال گذشته را نشان می‌دهد. شکستن این سطح مقاومت به عنوان یک کاتالیزور صعودی کوتاه مدت برای ارز دیجیتال عمل می کند. با این حال، شاخص های موجود، از جمله شاخص قدرت نسبی (RSI) و میانگین متحرک واگرایی همگرایی (MACD)، نشان دهنده یک احساس نزولی ملایم در بازار است.

با توجه به این شاخص‌ها، پیش‌بینی می‌شود تا زمانی که به تاریخ تایید ETF بیت‌کوین نزدیک شود، قیمت بیت‌کوین احتمالاً به حرکت جانبی خود ادامه می‌دهد و زیر سطح روانی 44000 دلار قرار می‌گیرد. بازار همچنان در حالت انتظار است زیرا جامعه ارزهای دیجیتال منتظر نتیجه فرآیند تأیید ETF است، که می تواند به طور قابل توجهی بر مسیر بیت کوین و بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال در سال 2024 تأثیر بگذارد.

بخوانید: پیش بینی سالانه قیمت بیت کوین 2024 – گزارش کامل بیت کوین در سالی که گذشت

نمودار روزانه بیت کوین
نمودار روزانه بیت کوین – 5 دی

مطمئناً، پویایی بازار ارزهای دیجیتال با تحولات نظارتی، به‌ویژه در مورد تأیید ETF بیت‌کوین، ارتباط نزدیکی دارد. اگر تا 29 دسامبر به‌روزرسانی‌ها یا نشانه‌هایی در مورد اینکه کدام برنامه‌ها احتمالاً تا 10 ژانویه تأیید می‌شوند، وجود داشته باشد، بازار می‌تواند با یک حس قطعیت افزایش را تجربه کند. این به طور بالقوه می تواند منجر به تغییر روند بازار از یک موضع خنثی به یک موضع صعودی شود و باعث حرکت صعودی قیمت بیت کوین فراتر از سطح مقاومت 44000 دلاری شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس