پس از گزارش های اخیر اقتصادی، شاخص دلار در حدود 101.80 و با احساسات منفی معامله می شود

اسکناس 1 دلاری

شاخص دلار آمریکا (DXY) در تلاش است تا ضررهای اخیر را جبران کند و در اوایل روز جمعه اروپا نزدیک به 101.90 معامله شد. انتشار داده‌های اقتصادی مختلط از ایالات متحده در روز پنجشنبه، انتظارات فدرال رزرو (Fed) را برای اتخاذ سیاست پولی سازگارتر در سه ماهه اول سال 2024 افزایش داد که منجر به فشار نزولی بر دلار آمریکا (USD) شد.

داده های اخیر دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده (BEA) نشان داد که تولید ناخالص داخلی سالانه (GDP) با نرخ 4.9 درصد کاهش یافته است که از ثبات مورد انتظار در 5.2 درصد منحرف شده است. نظرسنجی تولیدی فدرال رزرو فیلادلفیا در دسامبر 10.5 کاهش را ثبت کرد که از کاهش پیش بینی شده 3.0 و کاهش رقم 5.9 در نوامبر پیشی گرفت. در یک نکته مثبت، مطالبات اولیه بیکاری برای هفته منتهی به 15 دسامبر 205 هزار بود که کمتر از 215 هزار مورد انتظار بود.

افزایش انتظارات در مورد کاهش نرخ بهره تحت تأثیر موضع فدرال رزرو در آخرین نشست خود قرار دارد. در حالی که مقامات بانک مرکزی احتیاط را توصیه کرده اند و از نتیجه گیری زودهنگام خودداری می کنند، احتمال کاهش نرخ بهره در آینده وجود دارد. پاتریک هارکر، رئیس بانک فدرال فدرال فیلادلفیا، با ابراز تمایل به احتمال کاهش نرخ بهره، به این روایت کمک کرده است.

فعالان بازار به‌دقت انتشار داده‌های اقتصادی روز جمعه، از جمله داده‌های اصلی مصرف شخصی – داده‌های شاخص قیمت را که پیش‌بینی می‌شود اعداد ملایم‌تری را نشان دهد، رصد خواهند کرد.

مرتبط: گزارش تورم PCE امروز چه زمانی منتشر می شود و چگونه می تواند بر EUR/USD تاثیر بگذارد؟

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید