اخبار فارکس

نفت خام به دلیل اختلالات دریای سرخ افزایش می یابد، کشتی های بیشتری از کانال سوئز دوری می کنند

TJS BP oil and gas

نفت خام برنت (Brent) در حال حاضر با افزایش روزانه حدود 80.14 دلار در هر بشکه معامله می شود که دومین روز متوالی افزایش را نشان می دهد. این افزایش به تحولات ژئوپلیتیکی در خاورمیانه، به ویژه نگرانی در مورد امنیت دریایی و تجارت جهانی پس از حملات حوثی ها به کشتی ها در دریای سرخ نسبت داده می شود.

نکات کلیدی موثر بر قیمت نفت خام

حملات حوثی ها و نگرانی های حمل و نقل: حملات اخیر حوثی ها به کشتی ها در دریای سرخ نگرانی هایی را در مورد امنیت دریایی افزایش داده است.

شرکت‌های بزرگ کشتیرانی، از جمله Hapag-Lloyd و OOCL، اجتناب از کانال سوئز را انتخاب کرده‌اند که به تشدید تنش‌ها در منطقه کمک می‌کند.


وضعیت کانال سوئز: حمله به یک کشتی تجاری نروژی باعث شد که بریتیش پترولیوم به طور موقت تمام ترانزیت از طریق کانال سوئز را متوقف کند.

ایالات متحده با تأکید بر نیاز به رسیدگی و کاهش خطرات ناشی از حملات به کشتی‌های تجاری، یک گروه ویژه برای حفاظت از تجارت دریای سرخ ایجاد کرده است.


نافرمانی حوثی ها و ماموریت دریایی به رهبری ایالات متحده: با وجود مأموریت نیروی دریایی به رهبری ایالات متحده، گروه شبه نظامی حوثی همچنان سرپیچی کرده و متعهد شده است که به حملات خود به کشتی های تجاری ادامه دهد.

خروج آنگولا از اوپک پلاس: تصمیم اخیر آنگولا برای خروج از اوپک پلاس به پیچیدگی چشم انداز ژئوپلیتیکی افزوده است.

این کشور با استناد به نگرانی در مورد منافع خود در این گروه، به سایر تولیدکنندگان متوسط مانند اکوادور و قطر که در دهه گذشته اوپک پلاس را ترک کرده اند، می پیوندد.

با نگاهی به آینده، فعالان بازار از نزدیک انتشار داده‌های شمارش دکل نفتی بیکر هیوز ایالات متحده در روز جمعه را تماشا خواهند کرد تا بینشی در مورد شرایط تجاری در صنعت حفاری به دست آورند. عوامل ژئوپلیتیکی، از جمله تحولات خاورمیانه و تجارت جهانی، احتمالاً همچنان بر قیمت نفت خام تأثیر خواهند گذاشت. برای پیگیری انتشار گزارش شمارش دکل نفتی بیکر هیوز ایالات متحده، تقویم اقتصادی ما را دنبال نمایید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس