اخبار فارکس

پس از حمله امروز به کشتی نروژی در دریای سرخ، قیمت نفت خام جهش کرد

TJS BP oil and gas

روز دوشنبه، یک کشتی نروژی به نام M/V Swan Atlantic در حادثه‌ای که مقامات آمریکایی منشأ آن را از خاک یمن تحت کنترل جنبش حوثی‌های یمن نسبت داده‌اند، در دریای سرخ مورد حمله قرار گرفت. این حمله بخشی از مجموعه ای است که کشتی ها را در منطقه از آغاز جنگ غزه هدف قرار می دهد. اگرچه هنوز هیچ گروهی مسئولیتی بر عهده نگرفته است، اما مقامات آمریکایی که به طور ناشناس صحبت می کردند، اظهار داشتند که کشتی مورد حمله پرتابه های متعددی قرار گرفته است که از قلمرو تحت کنترل حوثی ها پرتاب شده است.

مالک کشتی، Inventor Chemical Tankers، خسارت مخزن آب را گزارش کرد اما تایید کرد که هیچ یک از خدمه آسیب ندیده اند. بر اساس گزارش ها، سیستم های کشتی به طور عادی کار می کنند. کشتی حامل روغن های گیاهی در مسیر جزیره Reunion است.

جنبش حوثی ها در اعتراض به تهاجم اسرائیل به غزه، کشتی ها را در منطقه دریای سرخ هدف قرار داده است. حوثی ها مدعی حمله به کشتی های مرتبط با اسرائیل هستند و نسبت به حرکت به سمت اسرائیل هشدار داده اند. با این حال، Inventor Chemical Tankers تصریح کرده است که هیچ ارتباطی با اسرائیل ندارد.

این خبر باعث افزایش قابل توجه قیمت نفت شد، به طوری که نفت خام برنت، معیار جهانی، 1.2 درصد افزایش یافته است و به 77 دلار در هر بشکه رسید. در همین حال، نفت آمریکا با یک درصد افزایش به بشکه ای 72 دلار رسید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس