اخبار فارکس

دلار با چرخش فدرال رزرو عرصه را در مقابل رقبا تنگ تر می بیند

اسکناس 1 دلاری

دلار برای قابل توجه ترین کاهش هفتگی خود در برابر ارزهای اصلی از ماه جولای، تحت تأثیر افزایش انتظارات کاهش نرخ های آمریکا در سال آینده، آماده است. در مقابل، یورو و پوند در روز جمعه مورد حمایت قرار گرفتند، زیرا بانک‌های مرکزی اروپا همچنان به راه‌حل های تندورانه خود متعهد بودند.

اکنون تمرکز به جلسه هفته آینده بانک مرکزی ژاپن معطوف خواهد شد و بانک مرکزی احتمالاً سال را به عنوان یکی از بدترین ها در جهان به پایان خواهد رساند. انتظارات از خروج BOJ از سیاست پولی بسیار سست خود در حال کاهش است.

در یک هفته پر از اخبار بانک های مرکزی، پس از اینکه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در نشست چهارشنبه اعلام کرد که تشدید سیاست های پولی به احتمال زیاد پایان یافته است، معامله گران در مورد زمان بندی احتمالی کاهش نرخ بهره شفافیت پیدا کردند.

این امر منجر به کاهش ارزش دلار در برابر همتایان خود شد و شاخص دلار (DXY) در 102.01 قرار گرفت، نه چندان دور از پایین ترین سطح چهار ماهه 101.76 که در روز پنجشنبه لمس شد. این شاخص نزدیک به 2 درصد کاهش یافته است که بیشترین کاهش هفتگی خود را از ماه جولای نشان می دهد.

کریس وستون، رئیس تحقیقات Pepperstone، خاطرنشان کرد که عواقب وقایع بانک مرکزی بازار را بر آن داشته است تا انتظارات کاهش نرخ بهره را که اکنون پیش‌بینی می‌شود در حدود مارس 2024 آغاز شود، افزایش دهد.

بر اساس ابزار CME FedWatch، بازارها در حال حاضر با احتمال 75 درصد کاهش نرخ توسط فدرال رزرو در ماه مارس قیمت گذاری می کنند. علاوه بر این، آنها تا دسامبر 2024 150 واحد پایه کاهش نرخ خواهند داشت که دو برابر پیش بینی فدرال رزرو برای کاهش 75 واحد پایه در سال آینده است.

همیش پپر، استراتژیست ارزی و درآمد ثابت در مدیریت دارایی هاربر، هشدار داد که این احساسات بازار نمایانگر دیدگاه بیش از حد خوش بینانه از بازگشت تورم اصلی ایالات متحده به 2 درصد بدون دردسر اقتصادی قابل توجه است.

تغییر در لحن فدرال رزرو منجر به کاهش بازدهی خزانه داری شده است و بازدهی شاخص 10 ساله ایالات متحده به کمترین میزان خود از ژوئیه در روز پنجشنبه 3.885 درصد رسیده است.

در حالی که بانک مرکزی اروپا و بانک انگلستان روز پنجشنبه با مقاومت در برابر کاهش فوری نرخ بهره و تاکید بر تمرکز خود بر مبارزه با تورم از فدرال رزرو فاصله گرفتند، انتظارات سرمایه گذاران برای کاهش نرخ در سال آینده بدون تغییر باقی می ماند.

یورو (EURUSD) در 1.0985 دلار است، درست پایین تر از بالاترین سطح دو هفته ای 1.1009 دلاری که در روز پنجشنبه به دست آمد، با افزایش 2 درصدی در هفته، که بیشترین افزایش از جولای بود.

استرلینگ (GBPUSD) در روز پنجشنبه پس از موضع تندروانه بانک مرکزی انگلیس، با افزایش 1.1 درصدی و رسیدن به اوج چهار ماهه 1.2793 دلاری، در 1.2766 دلار ایستاد. علیرغم چشم‌انداز کوتاه‌مدت مثبت به دلیل تفاوت‌های نرخ‌های اولویت‌بندی شده، نگرانی‌ها در مورد رکود سکولار بریتانیا ممکن است منجر به عملکرد ضعیف پوند در درازمدت شود.

در همین حال، ین ژاپن (USDJPY) با 0.11 درصد تقویت به 141.70 در هر دلار، 0.7 درصد افزایش یافت و در روز پنجشنبه به 140.95 بالاترین نرخ در چهار و نیم ماه گذشته رسید. واحد پول آسیایی در هفته 2 درصد افزایش یافت و برای پنجمین هفته متوالی در برابر دلار افزایش یافت، روندی که از اواسط دوره همه گیر 2020 مشاهده نشده است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس