پس از جلسات فدرال رزرو امریکا، دلار به پایین ترین سطح چهار ماه اخیر رسید

اسکناس 1 دلاری

روز پنجشنبه، پس از اعلام فدرال رزرو مبنی بر پایان یافتن چرخه فعلی افزایش نرخ بهره و پیش‌بینی کاهش هزینه‌های استقراض در سال 2024، دلار آمریکا به پایین‌ترین حد خود در چهار ماه اخیر رسید.

در یک روز پر از اعلامیه های سیاست در اروپا، کرون نروژ پس از افزایش نرخ بهره تقویت شد، در حالی که فرانک سوئیس تا حد زیادی بدون تغییر باقی ماند زیرا بانک ملی سوئیس نرخ ها را ثابت نگه داشت. بانک انگلستان و بانک مرکزی اروپا قرار است سیاست های خود را در اواخر روز اعلام کنند.

در جریان نشست روز چهارشنبه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC)، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو اعلام کرد که سخت‌گیری تاریخی سیاست‌های پولی احتمالاً به پایان رسیده است و بحث در مورد کاهش هزینه‌های استقراض اکنون در افق است. تقریباً همه سیاست گذاران کاهش هزینه های استقراض را در سال 2024 پیش بینی کردند.

بلیک گوین، استراتژیست RBC، خاطرنشان کرد که گزارشات و رویکرد فدرال رزرو، از جمله بیانیه، نقطه ها، و کنفرانس مطبوعاتی پاول، به طور مشخصی غیرعادی بود. اذعان پاول مبنی بر اینکه کمیته در مورد زمان بندی مناسب کاهش ها بحث کرده است نیز این تغییر را برجسته کرد.

شاخص دلار آمریکا که ارزش دلار آمریکا را در برابر سبدی از ارزها اندازه گیری می کند، به 102.42 کاهش یافت که پایین ترین سطح از اواسط آگوست است و آخرین بار با 0.3 درصد کاهش به 102.57 رسید. در حال حاضر بازارها با احتمال بیش از 85 درصدی برای کاهش نرخ در ماه مارس قیمت گذاری می کنند، در مقایسه با 40 درصد در روز قبل.

بانک ملی سوئیس همانطور که انتظار می رفت نرخ بهره را در 1.75 درصد ثابت نگه داشت. پس از اعلام این خبر، فرانک در برابر یورو ضعیف تر شد، اما در برابر دلار که خود ضعیف شده است، کمی قوی تر شد.

کرون نروژ در برابر یورو و دلار افزایش یافت زیرا بانک Norges به طور غیرمنتظره نرخ بهره را 25 واحد پایه افزایش داد و به 4.5 درصد رساند که نشان می دهد احتمالاً این سطح را برای مدتی حفظ خواهد کرد.

توجه به اعلامیه های بانک انگلستان و بانک مرکزی اروپا معطوف شد که انتظار می رود هر دو نرخ بهره را بدون تغییر نگه دارند. بازارها به دنبال برقراری ارتباط در مورد تسهیل سیاست های احتمالی در سال 2024 بودند.

ین ژاپن به تقویت خود ادامه داد و به بالاترین سطح خود در برابر دلار از 31 جولای به 140.95 ین در هر دلار رسید. آخرین بار حدود 0.9٪ افزایش یافت و به 141.58 در هر دلار رسید.

دلار استرالیا پس از فراتر رفتن اشتغال خالص داخلی در ماه نوامبر به بالاترین سطح چهار ماهه خود به 0.6728 دلار رسید. علیرغم انقباض غیرمنتظره اقتصاد نیوزلند در سه ماهه سوم، کیوی در برابر دلار آمریکا بیش از 1 درصد افزایش یافت و به 0.6249 دلار رسید.

در ارزهای دیجیتال، بیت کوین اکنون با 0.3 درصد کاهش به 42772 دلار رسید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید