اخبار فارکس

طلا قبل از تصمیم فدرال رزرو در محدوده باریکی معامله می شود

اخبار طلا

قیمت طلا (XAUUSD) تا زمان ویرایش بدون تغییر در 1959.85 دلار در هر اونس بود. قیمت طلای آمریکا برای تحویل در ماه اوت با 0.2 درصد کاهش به 1962.10 دلار رسید.

قیمت طلا به یورو (XAUEUR=R) به دلیل رکود عمیق تر از حد انتظار در فعالیت تجاری منطقه یورو در ماه جولای به بالاترین سطح خود از 5 جولای رسید. تقاضا در صنعت خدمات کاهش یافت و تولید کارخانه نیز کاهش یافت.

شاخص دلار (DXY) 0.3 درصد افزایش یافت و رشد طلا را محدود کرد. دلار قوی‌تر، طلا را برای دارندگان ارزهای دیگر گران‌تر می‌کند.

قیمت طلا عمدتاً بدون جهت حرکت می کند و منتظر شفافیت بیشتر از راهنمایی در بیانیه نشست آتی فدرال رزرو است. به طور گسترده ای پیش بینی می شود که فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را اعلام کند.

طلا نسبت به افزایش نرخ‌های بهره بسیار حساس است زیرا این نرخ‌ها هزینه فرصت نگهداری شمش‌های بدون بازده را افزایش می‌دهند.

معامله گران همچنین منتظر داده های تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم ایالات متحده در روز پنجشنبه و شاخص هزینه های مصرف شخصی (PCE) برای ژوئن هستند که در روز جمعه منتشر می شود.

داده های روز جمعه نشان داد که سفته بازان طلای COMEX موقعیت خرید خالص خود را افزایش دادند که نشان دهنده تمایل صعودی به طلا است.

علاوه بر این، شایان ذکر است که:

  • هر اونس نقره با 0.3 درصد افزایش به 24.5 دلار رسید.
  • پلاتین ثابت در 961.48 دلار بود.
  • پالادیوم با 0.5 درصد کاهش به 1283.65 دلار رسید.


تحلیلگران UBS انتظار دارند به دلیل جایگزینی در اتوکاتالیست ها و کاهش تولید معادن آفریقای جنوبی، پلاتین برای بقیه سال 2023 کمتر عرضه شود.

به طور کلی، بیانیه نشست آتی فدرال رزرو و تصمیم بانک مرکزی اروپا برای نرخ بهره در تعیین جهت قیمت طلا بسیار مهم خواهد بود و هرگونه غافلگیری در راهنمایی آنها می تواند منجر به حرکت های قابل توجهی در بازار طلا شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس